Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W mieście jest już jedenaście siłowni zewnętrznychW Bełchatowie przybywa terenów rekreacyjnych i sportowych. Systematycznie realizowane są kolejne miejskie inwestycje, m.in. nowe siłownie zewnętrzne na ulicy Kujawskiej i z tyłu budynku MCK w Grocholicach. W tej chwili na terenie miasta jest już jedenaście siłowni plenerowych. Z myślą o nieco bardziej wymagających, na osiedlu Dolnośląskim miasto wybudowało plac do kalisteniki. Dzięki nim bełchatowianie mogą łączyć aktywność fizyczną z przebywaniem na świeżym powietrzu. 


Siłownie zewnętrzne spełniają wymagania zarówno początkujących – amatorów jak i osób wcześniej trenujących. Łatwość dostępu powoduje, że są bardziej atrakcyjne niż tradycyjne siłownie czy kluby fitness. Można z nich korzystać przez cały rok i, co bardzo istotne, za darmo. Bełchatowianie chcący aktywnie spędzać wolny czas mają taką możliwość przez cały rok, na każdym osiedlu istnieją bowiem siłownie plenerowe, które są odporne na warunki atmosferyczne. W tej chwili jest ich już jedenaście.


W grudniu oddane zostały siłownie na Kujawskiej i w GrocholicachW ostatnim czasie do użytku mieszkańców Bełchatowa zostały oddane kolejne dwie siłownie zewnętrzne. Pierwsza z nich powstała na ulicy Kujawskiej. Na miejscu stanęło 8 kompletów urządzeń: wahadło i narciarz, wyciskacz, piechur i biegacz, orbitrek i prasa nożna, urządzenie do ćwiczenia przywodzicieli i odwodzicieli nóg, rower i jeździec, twister i steper oraz motyl klasyczny i wioślarz. Co warte podkreślenia, siłownia jest wyposażona także w urządzenie fitness dla osób niepełnosprawnych: wiosła dla osób na wózku. Nie zabrakło także ławek i stojaka na rowery, a cały teren został wyłożony kostką brukową. Kolejna siłownia zewnętrzna powstała z tyłu oddziału MCK w Grocholicach. Jest ona wyposażona w komplet urządzeń, chętni mogą korzystać między innymi z surfera, orbitreka eliptycznego i roweru. Kosz jednej siłowni to około 90 tys. złotych.


Bełchatowianie, którzy preferują street workout, czyli ćwiczenia oparte na ciężarze ciała ćwiczącego, mają już do swojej dyspozycji plac do kalisteniki, który został wybudowany w okolicach miejskiego lodowiska na os. Dolnośląskim Na osiedlu Dolnośląskim powstał plac do street workout(w pobliżu bloku 104). Plac przeznaczony jest do siłowego i sprawnościowego treningu ulicznego. Kalistenika to aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. pompki, mostki, brzuszki i dipy. Jest często łączona ze stretchingiem. Z placu mogą korzystać zarówno młodzież, jak i dorośli, którzy chcą aktywnie spędzać czas wzmacniając kondycję oraz poprawiając sylwetkę. Bełchatowianie mogą korzystać między innymi z drążków, drabinek poziomych i pionowych czy poręczy równoległych. Inwestycja ta kosztowała niecałe 152 tysiące złotych.


W tej chwili w Bełchatowie jest już jedenaście siłowni zewnętrznych. Miejsca do ćwiczeń są na  osiedlach: Binków (ul. Antracytowa), Okrzei (między blokami 3 i 4 oraz między blokami 22, 26 i 27), Dolnośląskim (okolice SP nr 8 i bloku 306), POW (między blokami 15 i 16), Przytorzu (na kompleksie boisk sportowych przy ul. Paderewskiego), Budowlanych (za Skarbkiem i w dolinie rzeki Rakówki – ZOSIA). Do tego dochodzą dwie nowe siłownie – na Kujawskiej i w Grocholicach z tyłu budynku MCK.

 

AP
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl