Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dwie nowe tężnie będą bliźniaczo podobne do tej, która wybudowana została na os. Budowlanych

 Jeszcze w marcu ruszą prace przy budowie dwóch tężni. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą, a z dobrodziejstw solnego mikroklimatu mieszkańcy będą mogli korzystać na Przytorzu i Binkowie. Budowa powinna zakończyć się w sierpniu.

 

Budowa tężni to realizacja zwycięskiego projektu 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Wnioskodawcy chcieli, by na terenie Bełchatowa stanęły trzy drewniane konstrukcje, jednak składane we wcześniejszych dwóch przetargach oferty znacznie przekraczały kosztorys. - W przypadku środków zapisanych w budżecie nie mogliśmy podjąć decyzji o podpisaniu umowy. Zmieniliśmy nieco ten wniosek, zamiast trzech powstaną dwie tężnie: na osiedlu Przytorze i osiedlu Binków – tłumaczy prezydent Mariola Czechowska. - Trzecia miała powstać na osiedlu Dolnośląskim, ale jest ono w najbliższej odległości od już istniejącej tężni w parku przy Muzeum Regionalnym - dodaje prezydent Czechowska.

 

Tężnie, które staną w parku im. prof. Samujłły na Binkowie oraz na Przytorzu, będą bliźniaczo podobne do tej, która działa na os. Budowlanych. Ich centralnym punktem będzie kolumna gałązek tarniny, na które spływać będzie solanka. Dzięki temu przestrzeń w promieniu kilku metrów od tarniny nasycona zostanie jodem, magnezem, sodem, potasem, żelazem oraz innymi korzystnymi dla zdrowia mikroelementami. Na słupach zamontowane będą reflektory, natomiast dla wygody zażywania solankowych inhalacji postawione zostaną ławki.

 

Budowa dwóch tężni solankowych kosztować będzie 341 tys. zł, a prace związane z inwestycja zakończyć mają się w sierpniu.

 

AP

 

Jedna z tężni powstanie na os. Przytorze, na terenie za Cafe Senior RajJedna z tężni powstanie na os. Przytorze, na terenie za Cafe Senior Raj

 

Solankowych inhalacji zażywać będzie można także w parku im. Samujłły na BinkowieSolankowych inhalacji zażywać będzie można także w parku im. Samujłły na Binkowie

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl