Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dzień bez samochodu obchodzono w Bełchatowie

 

Bełchatowianie mieli okazję, aby przekonać się, że życie bez samochodu jest możliwe. Przekonywano o tym podczas miejskiej imprezy ekologicznej 22 września, czyli w europejski dzień bez samochodu.

 

Wszystko działo się w centrum Bełchatowa, bo na ulicy Kościuszki. Pomiędzy ulicą Pabianicką a 1 Maja stanęły różnorodne stoiska, gdzie można było sprawdzić jak działa elektryczny rower, hulajnoga czy deskorolka. Dla chętnych były próbne jazdy elektrycznym samochodem BMW i3 a także porady z ECO drivingu, czyli jak użytkować auto, aby spalało najmniej. Każdy mógł też założyć alkogogle i zobaczyć, jak widzi się po spożyciu alkoholu. Przyjechała także elektryczna emzetka, do której można było wsiąść, a także podpytać o wszystkie szczegóły na jej temat. Wkrótce takie właśnie autobusy będą jeździć również po bełchatowskich ulicach.  

 

– Chcieliśmy pokazać mieszkańcom, że warto zostawić samochód i przesiąść się na rower albo do miejskich autobusów – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która otworzyła sobotnie wydarzenie. – To odpowiedź na negatywne konsekwencje, jakie niesie za sobą nadmierny ruch samochodowy. Zadbamy w ten sposób o czyste powietrze – tłumaczy prezydent Bełchatowa.

 

Było też znakowanie rowerów, o co jak zawsze zadbała bełchatowska policja. Każdy chętny mógł także zabrać ze sobą darmową kamizelkę odblaskową, obejrzeć jak zmieniały się bełchatowskie emzetki i rozwinęła motoryzacja. Niespodzianki czekały również na najmłodszych. Mowa o warsztatach robienia biżuterii, ale innej niż zwykle bo z części rowerowych. Teatrzyk o tematyce ekologicznej, wspólne rysowanie kredą, malowanie buziek i miasteczko ruchu drogowego ze strażą miejską – to kolejne atrakcje, które niezwykle podobały się najmłodszym mieszkańcom.

 

Każdy mógł przejechać się elektrycznym samochodem

Miasteczko ruchu drogowego

Warsztaty robienia biżuterii z części rowerowych

Policja znakowała rowery

Każdy mógł wypróbować elektryczny rower, hulajnogę, deskorolkę

 

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl