Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Dzień Czystego Powietrza wspolnie świętowały przedszkolaki z Trójki, Szóstki i ÓsemkiTrzy bełchatowskie przedszkola wspólnie świętowały Dzień Czystego Powietrza. Były wierszyki, przedstawienia i piosenki. Z tej okazji do placówek biorących udział w akcji trafiło dwanaście nowoczesnych oczyszczaczy powietrza.

 

 
Przedszkolaki z Trójki, Ósemki i Szóstki wypowiedziały wojnę smogowi oraz wszystkiemu, co na co dzień zanieczyszcza środowisko naturalne. W piątek, 25 października, w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Bełchatowie dzieci spotkały się na wspólnym artystyczno-ekologicznym przedsięwzięciu. Każde z przedszkoli przygotowało coś innego. Dzieci recytowały więc wierszyki, śpiewały piosenki, tłumaczyły, czym jest smog czy kwaśny deszcz. Opowiedziały też historię chorego komina, któremu pomógł specjalista od filtrów. - Rozchorują się zwierzęta, ludzie, bo jak żyć w takim brudzie – pytali mali aktorzy, którzy na koniec doszli do wniosku, że „kto w kominie pali śmieci, ten nie kocha wcale dzieci”.


W spotkaniu z najmłodszymi mieszkańcami udział wzięli m.in. prezydent Mariola Czechowska i wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. - Drogie dzieci, miło zaskoczyłyście nas swoją wiedzą na temat tego, co powoduje, że nasze powietrze nie zawsze jest czyste. Wierzcie nam, że jako miasto dokładamy wszelkich starań, aby mieszkańcy Bełchatowa czyste powietrze zachowali jak najdłużej, a nawet na zawsze – powiedziała do przedszkolaków prezydent Mariola Czechowska.


Przedszkola biorące udział w akcji, otrzymały po cztery specjalne oczyszczacze powietrza z zestawem filtrów na dwa lata. Są to nowoczesne urządzenia, które jonizują i oczyszczają powietrze w pomieszczeniach, uwalniając je od bakterii, grzybów, pleśni czy innych drobnoustrojów. Oczyszczacze w miejskich przedszkolach do wspólna inicjatywa magistratu, PGE GiEK S.A. Bełchatów oraz radnych - Grzegorza Muskały i Mateusza Broncla.


Wszystko to w trosce o zdrowie najmłodszych bełchatowian. - Postaramy się, aby takie oczyszczacze trafiły do wszystkich naszych placówek. Myślę, że wspólnie przegonimy „zmorę w porę”- powiedziała na koniec prezydent Czechowska.


Do tego dnia najmłodsi przygotowywali się od kilku tygodni. W poszczególnych placówkach regularnie prowadzone są zajęcia o tematyce proekologicznej. – W ramach tematyki kompleksowej codziennie przekazywane są treści związane ze szkodliwą dla środowiska działalnością człowieka. Dzieci uczą się m.in. o tym, co zanieczyszcza powietrze, wodę i glebę. Podejmujemy tematy dotyczące nie tylko smogu i substancji szkodliwych, ale również związków organicznych, bakterii czy grzybów, które najczęściej wywołują u naszych podopiecznych różnorodne alergie – powiedziała Aneta Dąbrowska, dyrektor IPS nr 3.


Światowy Dzień Czystego Powietrza przypada 14 listopada.


KZB

 

Przedszkolaki z PS nr 8 wyśpiewały glośne SOS dla ZiemiPrzedszkolaki z PS nr 8 wyśpiewały glośne SOS dla Ziemi

 

Przedszkola biorące udział w akcji otrzymały nowoczesne oczyszczacze do powietrzaPrzedszkolaki podziękowały gościom za nowoczesne oczyszczacze do powietrza

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl