Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

17 lutego bełchatowianie wspólnie z miasta będą walczyć ze smogiemJak uzyskać dotację na wymianę pieców? Jakie są możliwości podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej? Czy segregacja odpadów jest trudna? Dlaczego warto przesiąść się z auta do komunikacji miejskiej? Na te i inne pytania odpowiadać będą przedstawiciele urzędu miasta i miejskich spółek podczas akcji „Stop smog! Oddech dla Bełchatowa”, która odbędzie się w sobotę, 17 lutego.

 

Miejska akcja antysmogowa to wspólna inicjatywa magistratu i marketu Leroy Merlin. Podczas trzygodzinnego eventu będzie można uzyskać informacje m.in. na temat dotacji na wymianę niskoemisyjnych źródeł ciepła w ramach prowadzonego przez miasto Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) oraz porozmawiać z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej o podłączeniu swoich domostw do miejskiej sieci.

 

O tym, jak ważna w walce o czyste powietrze jest selektywna segregacja odpadów i niepalenie śmieci, informować będzie z kolei spółka EKO-REGION. Nie zabraknie także informacji o darmowej komunikacji miejskiej, z której bełchatowianie mogą korzystać od 2,5 roku. Pracownicy MZK będą także rozdawać rozkłady jazdy.

 

Alternatywą dla samochodu może być także jazda rowerem, dzięki której nie tylko ograniczamy ilość spalin w powietrzu, ale także zdecydowanie poprawiamy zdrowie i kondycję –  w strefie dla aktywnych przygotowanej przez Miejskie Centrum Sportu będzie wygrać zieloną roślinkę w zamian za przejechanie dwóch kilometrów na rowerze stacjonarnym.

 

CZYTAJ: Od fachowych informacji po zabawy z nagrodami


Akcja „Stop smog! Oddech dla Bełchatowa” to także doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi. Będą konkursy, na scenie wystąpią przedszkolaki z trzech miejskich przedszkoli – ósemki, szóstki i piątki. Odczytana zostanie także bajka ,,Czerwony Kapturek w mieście. Misja czarny smog”. Będzie też tort z okazji urodzin sklepu. Będzie można go spróbować około 12.30.

 

Miejska akcja antysmogowa rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 14.

 

AP

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl