Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i realizuje kolejne projekty obywatelskie. Trzy stacje obsługi rowerów są już zamontowane i gotowe do użycia. Bełchatowianie mogą w nich bezpłatnie naprawić rower i napompować koła. To jeden z projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w ubiegłym roku.

 

Bezpłatne, samoobsługowe stacje są już do dyspozycji bełchatowskich rowerzystów. Są one wyposażone w niezbędne do podstawowych napraw narzędzia. Każdy użytkownik roweru będzie mógł wykonać serwis swojego pojazdu przy pomocy m.in. kluczy nastawnych i płaskich, śrubokrętów i pompki z różnymi końcówkami. Narzędzia są przymocowane do stacji na stałe.  Aby naprawa była łatwiejsza, użytkownicy mogą zawiesić rower na specjalnych uchwytach. Dodatkowo przy każdej stacji zamontowany jest stojak rowerowy.

 

 

Stacje naprawy rowerów są trzy. Jedna na Al. Wyszyńskiego, na wysokości sklepu Biedronka, a kolejne na skrzyżowaniu ulic Czaplinieckiej i Włókniarzy oraz przy skateparku na os. Binków. Ta ostatnia jest dodatkowo wyposażona w uchwyt na deskorolki, dzięki czemu będzie tam również można naprawić deskę. Pomalowane na pomarańczowo, czyli w barwy Bełchatowa, i opatrzone w logo miasta stacje już z daleka zapraszają do skorzystania z nich.

 

Projekt budowy stacji obsługi rowerów do zeszłorocznego budżetu obywatelskiego zgłosił Dariusz Matyśkiewicz, miejski radny. Za stacje miasto zapłaciło nieco ponad 13 tys. złotych. Dodatkowo bełchatowski magistrat uzupełnił projekt stojakami rowerowymi.

 

Trwa kolejna, piąta już edycja budżetu obywatelskiego. - Projekty, które wykonaliśmy do tej pory, i które zostaną zrealizowane w tym roku, to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. To czasami pomysły bardzo proste i wcale nie tak kosztowne, ale dla mnie szczególnie cenne, bo są bezpośrednim głosem bełchatowian - przekonuje prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 

W tej edycji bełchatowianie mają do rozdysponowania 1,5 mln zł z miejskiego portfela. Kwota ta zostanie podzielona na realizację w 2018 roku projektów „twardych” i „miękkich”, które zdobędą największe poparcie w internetowym głosowaniu. Na wnioski bełchatowian czekamy do 14. lipca. Więcej na temat budżetu obywatelskiego TUTAJ.

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl