Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów wśród wyróżnionych w konkursie Eco-Miasto

 

W szóstej edycji konkursu Eco-Miasto jury przyznało dziesięć tytułów laureata i trzynaście wyróżnień. Bełchatów jako pierwsze miasto z województwa łódzkiego zdobył wyróżnienie w kategorii: zieleń miejska a jakość powietrza. Uroczystość wręczenia wyróżnień była jednym z punktów Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne Eco-Miasto 2018.

 

Do popularyzującego ideę zrównoważonego rozwoju miast konkursu Eco-Miasto zgłosiło się 46 samorządów, które łącznie złożyły 70 wniosków. Z województwa łódzkiego do rywalizacji stanęły dwa miasta: Bełchatów i Sieradz. I to właśnie działania Bełchatowa zostały docenione przez jury.


Przypomnijmy, że projektem zgłoszonym do rywalizacji był „Bełchatów w zieleni – tworzenie i rewaloryzacji zielonych przestrzeni miasta”. Głównym założeniem projektu jest zahamowanie degradacji terenów w dolinie rzeki Rakówki, głównego korytarza ekologicznego miasta. Większość prac obejmować będzie renowację zieleni, przebudowę oraz nasadzenia drzew i krzewów wartościowych, przy jednoczesnej eliminacji gatunków inwazyjnych. Całości dopełni wyposażenie przestrzeni w niezbędną infrastrukturę.


Organizatorami projektu Eco-Miasto są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Każda kolejna edycja projektu Eco-Miasto dowodzi, że polskie miasta stają się coraz bardziej nowoczesne, ekologiczne i przyjazne mieszkańcom. To ważne, że ośrodki miejskie w Polsce mają się czym pochwalić w zakresie walki z zanieczyszczeniem powietrza czy wprowadzania gospodarki o obiegu zamkniętym, zwłaszcza w związku z tegorocznym szczytem klimatycznym w Katowicach – mówi Pierre Lévy, Ambasador Francji w Polsce.


Tytuł "Gmina na 5!" dla Bełchatowa [FILM]

To nie pierwsze wyróżnienie dla Bełchatowa. Wcześniej docenione zostały m.in. podejście miasta do potencjalnych inwestorów.

 

Laureaci konkursu Eco-Miasto 2018

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl