Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na najmłodszych będą czekać m.in. ekologiczne przedstawienia

 Miasto organizuje ekologiczną, antysmogową akcję pod hasłem „Stop smog! Oddychaj zdrowo”. Będą przedstawienia, warsztaty z klockami Lego w roli głównej i stoiska informacyjne. To wszystko już w najbliższą sobotę, 16 listopada w Galerii Olimpia.

 

 

To już trzecia odsłona miejskiej akcji „Stop smog”. I tym razem magistrat będzie podpowiadać, co może zrobić każdy z nas, aby poprawić jakość powietrza, którym oddychamy. Czego jeszcze będą mogli dowiedzieć się mieszkańcy?

 

– Nasz event ma charakter informacyjny i edukacyjny. Chcemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, i tych starszych, i tych mniejszych, aby wytłumaczyć, jak bardzo smog jest szkodliwy dla naszego zdrowia i w jaki sposób możemy z nim walczyć – mówi Jakub Berłowski, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.

 

Wydarzenie zaplanowane jest na najbliższą sobotę, 16 listopada w Galerii Olimpia. Zabawa rozpocznie się o godz. 13 i potrwa kilka godzin. Na scenie będą się prezentować dzieci z miejskich przedszkoli – nr 4 i nr 6. Maluchy przygotowały ekologiczne przedstawienia: „Ekozwierzaki” i „Leśna wróżka”. Zaraz po nich będzie jeszcze jeden spektakl, już w wykonaniu aktorów, „Rajska wyspa”.  

 

W tym samym czasie będzie można skorzystać z dwóch stref, które wydzielone będą w pobliżu sceny. W pierwszej z nich – edukacyjnej – znajdą się warsztaty interaktywne z klockami Lego. Dzieci, ale też dorośli będą mogli dowiedzieć się jak powstaje energia odnawialna. Miejska spółka PEC będzie zaś czekać z antysmogowymi grami i zabawami. W drugiej ze stref – informacyjnej będzie można zwiedzić stoiska informacyjne, m.in. miasta, bełchatowskiego nadleśnictwa oraz firm, które podpowiedzą jakie wybrać elektrofiltry do budynków, pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne.

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl