Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 W tegorocznej edycji akcji "Stop smog!" ekologiczne przedstawienia przygotowały PS nr 4 i  nr 6Bełchatowianie już po raz trzeci wzięli udział w miejskiej akcji „Stop smog! Oddychaj zdrowo”. Na odwiedzających galerię Olimpia w sobotę, 16 listopada, czekało wiele atrakcji. Były przedstawienia dla dzieci, gry i zabawy tematyczne, a także kącik z klockami Lego. Dla dorosłych przygotowano stoiska informacyjne, przy których dyżurowali specjaliści z różnych firm.

 

 

Akcję „Stop smog! Oddychaj zdrowo” rozpoczęły ekologiczne przedstawienia teatralne „Ekozwierzaki” i „Leśna wróżka”, a przygotowały je dzieci z PS nr 4 i nr 6. Okazuje się, że przedszkolaki doskonale wiedzą, czym jest smog i jak go zwalczać. Potrafią też właściwie segregować śmieci. A w sobotę, 16 listopada, wiedzą tą podzieliły się nie tylko z dziadkami, rodzicami czy rodzeństwem, ale też z mieszkańcami odwiedzającymi w tym czasie bełchatowską galerię. Na scenie pojawili się także profesjonalni aktorzy, którzy zabrali widzów na „Rajską wyspę”.

 

Uczyć, bawiąc, bawić, ucząc – z takiego założenia wyszli organizatorzy tegorocznej akcji „Stop smog”. Stąd tak wiele atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach.


Nowością w tym roku były interaktywne warsztaty z klockami Lego. Pod okiem instruktorów dzieci budowały ekologiczne wiatraki, które następnie wprawiały w ruch. Wiele radości sprawiły też najmłodszym wyścigi samodzielnie wykonanych samochodzików.


Podobnie jak w roku ubiegłym dużym powodzeniem cieszyła się gra przestrzenna „Antysmogowy wygibajtus”, przygotowana przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Nie brakowało zaskakujących pytań i błyskotliwych odpowiedzi, zagadek, rebusów, krzyżówek i quizów. Do udziału w zabawie zachęcał również znany już wszystkim sympatyczny Kot PEC.


Swoje stoisko miało również Nadleśnictwo Bełchatów. Tu dzieci mogły samodzielnie wykonać pieczątki w drewnie, poznać tropy leśnej zwierzyny i gatunki roślin występujących w naszych lasach, a także wziąć udział w grze „Koło fortuny”.

 

Akcja "Stop smog! Oddychaj zdrowo" to też specjalna strefa edukacyjna. Tu przy kilku stanowiskach na mieszkańców czekali specjaliści, którzy chętnie odpowiadali na pytania. Dorośli mogli więc uzyskać bezpłatną informację na temat m.in. warunków i sposobów wymiany kotła grzewczego, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych. Część rozmów dotyczyła także zastosowania specjalnych elektrofiltrów.

 

To już trzecie spotkanie tego typu zorganizowane przez miasto. Tradycyjnie już zarówno duzi, jak i mali otrzymali od organizatorów drobne upominki, w tym autorskie książeczki „Franek walczy ze smogiem”, ekologiczne torby na zakupy i inne gadżety.

KZB

 

Fotorelacja z akcji "Stop smog! Oddychaj zdrowo"

 

 

 

W specjalnym kąciku klocków Lego powstawały m.in. ekologiczne wiatraki i samochodzikiW specjalnym kąciku klocków Lego dzieci wspólnie budowały m.in. ekologiczne wiatraki i samochodziki

 

Wiele atrakcji dla najmłodszych przygotowało Nadleśnictwo BełchatówWiele atrakcji dla najmłodszych przygotowało również Nadleśnictwo Bełchatów

 

Podczas akcji "Stop smog! Oddychaj zdrowo" również dorośli otrzymali od magistratu drobne podarunkiPodczas akcji "Stop smog! Oddychaj zdrowo" również dorośli otrzymali od magistratu drobne podarunki

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl