Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na najmłodszych będą czekać m.in. ekologiczne przedstawienia

 Miasto organizuje ekologiczną, antysmogową akcję pod hasłem „Stop smog! Oddychaj zdrowo”. Będą przedstawienia, warsztaty z klockami Lego w roli głównej i stoiska informacyjne. To wszystko już w najbliższą sobotę, 16 listopada w Galerii Olimpia.

 

 

To już trzecia odsłona miejskiej akcji „Stop smog”. I tym razem magistrat będzie podpowiadać, co może zrobić każdy z nas, aby poprawić jakość powietrza, którym oddychamy. Czego jeszcze będą mogli dowiedzieć się mieszkańcy?

 

– Nasz event ma charakter informacyjny i edukacyjny. Chcemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, i tych starszych, i tych mniejszych, aby wytłumaczyć, jak bardzo smog jest szkodliwy dla naszego zdrowia i w jaki sposób możemy z nim walczyć – mówi Jakub Berłowski, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.

 

Wydarzenie zaplanowane jest na najbliższą sobotę, 16 listopada w Galerii Olimpia. Zabawa rozpocznie się o godz. 13 i potrwa kilka godzin. Na scenie będą się prezentować dzieci z miejskich przedszkoli – nr 4 i nr 6. Maluchy przygotowały ekologiczne przedstawienia: „Ekozwierzaki” i „Leśna wróżka”. Zaraz po nich będzie jeszcze jeden spektakl, już w wykonaniu aktorów, „Rajska wyspa”.  

 

W tym samym czasie będzie można skorzystać z dwóch stref, które wydzielone będą w pobliżu sceny. W pierwszej z nich – edukacyjnej – znajdą się warsztaty interaktywne z klockami Lego. Dzieci, ale też dorośli będą mogli dowiedzieć się jak powstaje energia odnawialna. Miejska spółka PEC będzie zaś czekać z antysmogowymi grami i zabawami. W drugiej ze stref – informacyjnej będzie można zwiedzić stoiska informacyjne, m.in. miasta, bełchatowskiego nadleśnictwa oraz firm, które podpowiedzą jakie wybrać elektrofiltry do budynków, pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne.

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl