Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Gminny Program RewitalizacjiDołącz do twórców Gminnego Programu Rewitalizacji! Masz pomysł na ciekawą inicjatywę w centrum miasta? Chciałbyś wpłynąć na jego wygląd? Od 5 maja można składać propozycje zadań, które mogłyby zostać wprowadzone do Gminnego Programu Rewitalizacji. Każdy bełchatowianin może zgłosić pomysł na ożywienie miasta.

 

Od jednogłośnej decyzji radnych (link do uchwały), na sesji 28 kwietnia rozpoczęły się prace nad Gminnym Programem Rewitalizacji. Rewitalizacja to proces, który ma na celu odbudowywać – przede wszystkim w kontekście społecznym - najbardziej zdegradowane obszary miasta. W Bełchatowie obszar ten obejmuje całe centrum. Rewitalizacja nie dotyka jakiegoś marginalnego, fragmentu miasta, a jego zasadniczej części.

To ulice i miejsca, z których korzystamy wszyscy, załatwiając urzędowe sprawy, prowadząc dzieci do szkół i przedszkoli. Jedni bełchatowianie tu mieszkają, inni pracują, a jeszcze inni spotykają się z przyjaciółmi. Bez wątpienia więc teren zaproponowany do rewitalizacji to kluczowa część Bełchatowa. Dlatego grupa mieszkańców, która powinna być zainteresowana tym jak ta nasza „miejska wizytówka” będzie wyglądała i funkcjonowała winna być jak najszersza.

 

Pomysły i propozycje zadań rewitalizacyjnych należy składać na formularzu, który można pobrać z poniższego załącznika. Formularz dostępny też jest w dolnym holu Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1 i w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Kościuszki 15.
Każdy formularz wzbogacony jest o szczegółową „instrukcję obsługi”, która ułatwi, a przede wszystkim pomoże prawidłowo go wypełnić. 

Wypełniony i podpisany formularz, w formie papierowej, należy dostarczyć w terminie od 05.05.2016roku do 03.06.2016 roku, w godzinach pracy Urzędu, do Wydziału Rozwoju Miasta - Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, pok. 215.

Szczegółowych informacji udziela:

Jakub Berłowski
Z-ca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta
tel. 44 733 51 45
e-mai: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl