Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Niektóre z remontowanych kamienic pobudowano na przełomie XIX i XX wieku

 Naprawa dachów, modernizacja i docieplenie elewacji, a do tego remont części wspólnych – to tylko część z prowadzonych obecnie robót w bełchatowskich kamienicach z początku XX wieku. Prace idą zgodnie z planem, a zakończyć się mają w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

 

Na półmetku jest już rewitalizacja dziesięciu miejskich budynków. Mowa o Kamienicach Tkaczy znajdujących się w śródmieściu, a dokładniej przy ulicach: Pabianickiej, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Lecha i Marii Kaczyńskich, Bawełnianej oraz placu Narutowicza i Placu Wolności.

 

Dla każdego budynku zakres robót ustalony był osobno, zależał on głównie od stanu kamienic. W większości z nich trwa modernizacja instalacji elektrycznej, remont klatek schodowych, w tym ścian, wymieniane są również drzwi. Ekipy pracują także na zewnątrz przy komórkach gospodarczych.

 

Na finiszu zaś są prace związane z remontem dachów oraz dociepleniem budynków. Na ostatniej prostej są też uzgodnienia dotyczące podłączenia kamienic do kanalizacji deszczowej.

 

Wszystkie roboty powinny się zakończyć w pierwszej połowie 2020 roku. Ich koszt to ponad 6 mln zł, z czego blisko 4 mln zł to unijna dotacja. Modernizacja Kamienic Tkaczy to jedna z części dużego projektu – rewitalizacji śródmieścia Bełchatowa.

 

Gruntowny remont wpłynie niewątpliwe na poprawę komfortu mieszkania w budynkach, które w większości pochodzą z początku ubiegłego wieku. Wówczas kamienice te zajmowali pracownicy bełchatowskich fabryk i zakładów tkackich, stąd też ich dzisiejsza nazwa. Obecnie mieszka w nich ponad 200 osób.

AD-A

 

Na efekt końcowy rewitalizacji Kamienicy Tkaczy trzeba będzie poczekać do pierwszej połowy 2020 rokuNa efekt końcowy rewitalizacji Kamienic Tkaczy trzeba będzie poczekać do pierwszej połowy 2020 roku

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl