Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wniosek o zwrot części opłat za koncesję przedsiębiorcy będą mogli składać od 13 marcaWniosek o zwrot części opłat za koncesję przedsiębiorcy będą mogli składać od 13 marca

 

Właściciele pubów, barów czy restauracji mogą się ubiegać o zwrot połowy opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Przygotowana przez prezydent Mariolę Czechowską i przyjęta na styczniowej sesji uchwała, wejdzie w życie w sobotę, 13 marca. Od tego dnia przedsiębiorcy, którzy do końca stycznia zapłacili całość rocznej należności, będą mogli wnioskować o zwrot.

 

Tuż przed styczniową sesją Rady Miejskiej w życie weszła ustawa, która dała samorządom możliwość wprowadzenia zwrotu przedsiębiorcom części poniesionej przez nich opłaty za koncesję alkoholową. Pozwoliło to wprowadzić pod obrady prezydencki projekt uchwały w tej sprawie, którego pierwotnie nie było w planowanym porządku. - Pandemia spowodowała, że wiele branż boryka się z trudnościami finansowymi. Dlatego kiedy tylko pojawiła się taka prawna możliwość kolejnej pomocy dla przedsiębiorców, od razu z niej skorzystaliśmy – tłumaczy prezydent Mariola Czechowska.


Uchwała będzie obowiązywać od 13 marca i od tego momentu przedsiębiorcy mogą się ubiegać o zwrot połowy poniesionych kosztów. Chodzi o właścicieli lokali gastronomicznych, którzy do końca stycznia jednorazowo uiścili roczną opłatę. Wniosek, którego wzór znajduje się w załączniku poniżej, można przesłać elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP. Natomiast od poniedziałku, 15 marca, dokument będzie można również składać osobiście w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1. Wszelkich informacji na ten temat udzielają także pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod numerem telefonu 44 733 51 60.


– Podejmujemy różne działania, by wspierać naszych przedsiębiorców, bo dzięki temu mają szansę przetrwać ten trudny czas, a co za tym – także utrzymać zatrudnienie. Jestem przekonana, że zaproponowany zwrot części opłaty za koncesję pomoże utrzymać płynność finansową wielu bełchatowskich lokali gastronomicznych – dodaje prezydent Czechowska.


AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl