Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu
 

Rządowy program „Czyste powietrze” jest wdrażany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony ŚrodowiskaRządowy program „Czyste powietrze” jest wdrażany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska

Chcesz wymienić piec i instalację centralnego ogrzewania? Ocieplić dom czy stropy? Planujesz wymianę okien lub drzwi? Albo montaż baterii słonecznych lub pompy ciepła? Teraz możesz skorzystać z dofinansowania inwestycji w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Wszyscy zainteresowani uzyskaniem dotacji mogą 28 marca wziąć udział w spotkaniu informacyjnym organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 
„Czyste powietrze” to kompleksowy program, który ma na celu zmniejszenie lub wręcz uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Skupia się on na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych. Ale to nie wszystko. Dzięki poczynionym oszczędnościom, program przyczynia się do zwiększenia domowych budżetów.


Kto może skorzystać z „Czystego powietrza”?

 

Ministerialny program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Skorzystać z niego mogą także mieszkańcy, którzy posiadają zgodę na rozpoczęcie budowy. W przypadku już istniejących budynków mieszkalnych finansowane mogą być np. ocieplenie domu, zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Wsparcie można dostać także na zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.
 

Kiedy dotacja a kiedy pożyczka?
 
 
Korzystając z programu "Czyste Powietrze" można zyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja, to 53 tysiące złotych. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tysiące złotych, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki.


Spotkanie w Bełchatowie
 
 
Wszystkim, którzy są zainteresowaniem skorzystaniem z programu „Czyste powietrze”, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przedstawią główne założenia rządowego programu oraz wyjaśnią na co i jak prawidłowo wypełnić wniosek. Spotkanie informacyjne odbędzie się w czwartek, 28 marca o godz. 9 w Sali Teatralnej Miejskiego Centrum Kultury przy placu Narutowicza.Termin składania wniosków, sposób ich wypełnienia oraz wszystkie szczegóły znaleźć można na stronie łódzkiego WFOŚiGW.

 

 
AP

 

Spotkanie informacyjne odbędzie się 28 marca w MCKSpotkanie informacyjne odbędzie się 28 marca w MCK

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl