Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Blisko 20 osób może dodatkowo skorzystać z dopłaty do wymiany piecówBlisko 20 osób może jeszcze skorzystać z dofinansowania na wymianę pieców.  Dopłata w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji będzie wynosić do 40 procent kosztów. Jeden wnioskodawca może liczyć na dotację w wysokości do kilku tysięcy złotych.

 

W Bełchatowie przystąpienie do programu zadeklarowało 171 osób, część z nich jednak się nie zakwalifikowała, stąd możliwość przystąpienia do niego kolejnych mieszkańców.

 

Aby otrzymać dotację w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji należy dopełnić wszystkich formalności. Chodzi tutaj o uzupełnienie wniosku o udzielenie dotacji na zmianę źródła ciepła. Potem na jego podstawie zostaje podpisana umowa.


CZYTAJ:Wymiana pieców - mieszkańcy podpiszą umowy


Zgodnie z regulaminem, aby otrzymać dofinansowanie, inwestycja musi zostać zrealizowana do 30 sierpnia 2018 roku. Po jej  zakończeniu należy złożyć w Urzędzie Miasta komplet dokumentów to poświadczających.


Dopłata z WFOŚiGW może wynieść nawet kilka tysięcy złotychWarto przypomnieć, że w lipcu miasto podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na dofinansowanie wymiany starych pieców grzewczych i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Mowa tu o kwocie 1 mln 116 tys. 458 złotych. Warto wspomnieć, że jest to stuprocentowe dofinansowanie, o jakie wnioskowały władze miasta.


Programu Ograniczania Niskiej Emisji umożliwia likwidację lokalnych źródeł ciepła tj. indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych, kotłowni zasilających kilka budynków lub kotłowni osiedlowych oraz ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła. Dofinansowaniem może zostać objęte także podłączenie istniejących obiektów (ogrzewanych ze źródeł lokalnych przy wykorzystywaniu paliwa stałego) do sieci ciepłowniczej, wykonanie węzła cieplnego.

 

AP

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl