Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto podpisuje umowy z mieszkańcami na wymianę pieców i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dopłatę w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji otrzymają mieszkańcy, którzy chęć udziału w nim zgłosili do 24 marca 2017 r. Osoby, które taką deklarację złożyły później, zostały wpisane na listę rezerwową.

 

 Dofinansowanie z WFOŚiGW będzie wynosić do 40 procent kosztów. Jeden wnioskowadwca może liczyć na dotację w wysokości do kilku tysięcy złotych. W Bełchatowie przystąpienie do programu zadeklarowało 171 osób.


Aby otrzymać dotację w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji należy dopełnić wszystkich formalności. Chodzi tutaj o uzupełnienie wniosku o udzielenie dotacji na zmianę źródła ciepła. Potem na jego podstawie zostaje podpisana umowa. Co należy dołączyć do wniosku czytaj TUTAJ.


Zgodnie z regulaminem, aby otrzymać dofinansowanie, inwestycja musi zostać zrealizowana do 31 sierpnia 2018 roku. Po jej  zakońćzeniu należy złożyć w Urzędzie Miasta komplet dokumentów to poświadczających.


Przypomnijmy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wymianę starych pieców grzewczych i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej w ramach PONE przyznał miastu 1 mln 116 tys. 458 złotych. Jest to stuprocentowe dofinansowanie, o jakie wnioskowały władze Bełchatowa. Łączny koszt wymiany źródeł ciepła będą wynosiły 3 mln 258 tys. 969 zł, co oznacza, że środki własne wnioskodawców będą stanowiły 2 mln 142 tys. 511 złotych.


Programu Ograniczania Niskiej Emisji umożliwia likwidację lokalnych źródeł ciepła tj. indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych, kotłowni zasilających kilka budynków lub kotłowni osiedlowych oraz ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła. Dofinansowaniem może zostać objęte także podłączenie istniejących obiektów (ogrzewanych ze źródeł lokalnych przy wykorzystywaniu paliwa stałego) do sieci ciepłowniczej, wykonanie węzła cieplnego.

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl