Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Uczestnicy otrzymali praktyczne informacje, jak można zarabiać na sztuce

Dla wszystkich twórców, którzy myślą o zarabianiu na swojej pasji, a także dla artystów i projektantów, którzy chcą efektywnie budować własną markę i rozwijać działalność gospodarczą, miasto zorganizowało motywujące spotkanie „Jak zarabiać na sztuce?”. 22 marca w Miejskim Centrum Kultury wystąpili 3 prelegenci, którzy przekazali uczestnikom nie tylko inspirujące treści, ale także garść praktycznych informacji, m.in. na temat tego, jak pozyskać fundusze na start i rozwój firmy.

 

- Drodzy Państwo, wiem, że tkwi w Was olbrzymi talent twórczy, potraficie robić piękne i genialne rzeczy. To spotkanie ma dać Wam pewien impuls do tego, aby pójść o krok dalej. Ma dać informacje, co zrobić, aby twórczość przynosiła nie tylko pasję i samorealizację, ale również środki do życia i do dalszego rozwoju pasji – powiedział na powitanie Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

 

 Z pierwszą prezentacją wystąpiła Agnieszka First z Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Opowiedziała o działalności ŁARR, o inkubatorach przedsiębiorczości, a także możliwościach otrzymania dotacji na szkolenia, czyli tzw. bonów szkoleniowych. Uczestnicy dowiedzieli się także, jakie są warunki udzielenia pożyczki inwestycyjno-obrotowej Jeremie.

 

"Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu." Te słowa Konfucjusza rozwinął Michał Misztal, trener biznesu i opiekun startupów. Przekonywał zgromadzonych, jak ważne jest świadome kreowanie marki osobistej połączone z konkretnymi działaniami marketingowymi. Podał też kilka wskazówek, które mogą pomóc w zwiększaniu przychodów w branży artystycznej. Podczas wystąpienia przedstawił możliwości finansowego wsparcia w ramach projektu „Design dla Przedsiębiorców – Dostępność Plus” realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach POIR 2014-2020. Projekt zakłada dofinansowanie na projektowanie i wdrażanie nowych produktów lub usług.

 

Po krótkim poczęstunku przyszedł czas na garść inspiracji od Angeliki Chimkowskiej, członkini Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i autorki książki „Psychologia zmiany w życiu i biznesie”. Angelika w 5 motywujących opowieściach przybliżyła techniki marketingowe, które rozwijają mały biznes oraz wpływają na budowanie spójnego wizerunku firmy. Zachęciła też do zainteresowania się tzw. social sellingiem, czyli wykorzystaniem portali społecznościowych do bezpośredniej interakcji z klientem.

 

Spotkanie „Jak zarabiać na sztuce?” to wstęp do projektu wspierającego lokalnych przedsiębiorców z branży artystycznej. Wydarzeniem głównym będzie wystawa „Ludzie z energią. Przedmioty z duszą”, na której pokazane zostaną niepowtarzalne przedmioty tworzone przez bełchatowskich projektantów. Wernisaż odbędzie się 7 kwietnia w Gigantach Mocy.

APO

 

Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą Łódzkiej Agencji Rozwoju RegionalnegoUczestnicy mogli zapoznać się z ofertą Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego

 

Trener biznesu motywował i informował o dotacjach dla przedsiębiorców Trener biznesu motywował i informował o dotacjach dla przedsiębiorców

 

Przedsiębiorcy usłyszeli też o skutecznym social sellinguPrzedsiębiorcy usłyszeli też o skutecznym social sellingu

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl