Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Swoje prace pokaże dziewięciu bełchatowskich artystów - rzemieślników - przedsiębiorców

Już 7 kwietnia w Gigantach Mocy odbędzie się wernisaż niezwykłej wystawy „Ludzie z energią. Przedmioty z duszą”, na której pokazane zostaną designerskie przedmioty użytkowe tworzone przez bełchatowskich artystów – rzemieślników. Przy okazji wystawy przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak zarabiać na swojej sztuce.


Okazuje się, że nie trzeba być mistrzem pędzla czy dłuta, by móc nazwać się artystą. Prawdziwą sztukę można tworzyć także młotkiem, śrubokrętem i szlifierką, o czym z pewnością wiedzą rzemieślnicy i przedsiębiorcy, który produkują np. nowoczesne meble użytkowe. Klienci coraz częściej poszukują produktów unikatowych, czy wręcz niszowych. Coraz głośniej mówi się także o powrocie do lokalności i tradycyjnych metod produkcji.


Handmade to coś więcej niż wykonane ręcznie produkty. To także bezpośredni kontakt ze sprzedawcą i autorem - możliwość nawiązania relacji i wymiany opinii. Bełchatowscy przedsiębiorcy zajmujący się projektowaniem i tworzeniem wyjątkowych przedmiotów codziennego użytku mają wyjątkową okazję zaprezentowania swojej oferty na wystawie „Ludzie z energią. Przedmioty z duszą”.

Wernisaż odbędzie się 7 kwietnia w Gigantach Mocy, gdzie aż do 28 kwietnia będzie można podziwiać prace dziewięciu bełchatowskich artystów – rzemieślników, właścicieli firm: BABE ART, Jaka Studio, EVART, Studio Dekoracji Okien FINESTRIA, Patryk Habryn Studio, Vivi&Oli Alicja Przydryga, Zbychewka, Wnętrza, Skalar.

AP

 

Uczestnicy otrzymali praktyczne informacje, jak można zarabiać na sztuce

Dla wszystkich twórców, którzy myślą o zarabianiu na swojej pasji, a także dla artystów i projektantów, którzy chcą efektywnie budować własną markę i rozwijać działalność gospodarczą, miasto zorganizowało motywujące spotkanie „Jak zarabiać na sztuce?”. 22 marca w Miejskim Centrum Kultury wystąpili 3 prelegenci, którzy przekazali uczestnikom nie tylko inspirujące treści, ale także garść praktycznych informacji, m.in. na temat tego, jak pozyskać fundusze na start i rozwój firmy.

 

Zuzanna Szubert prowadzi Studio Dekoracji Okien Finestria

 

Bohaterką pierwszego odcinka serii "Ludzie z energią..." jest Zuzanna Szubert, która wspólnie z mężem prowadzi Studio Dekoracji Okien Finestria. Jak sama mówi, tkaniny to nie tylko jej praca, ale i misja. Właściwie bezkarnie bawiąc się kolorem, fakturą i designem, tworzy zachwycaące aranżacje okien oraz elementy dekoracyjne: poduchy, narzuty, parawany czy zasłony - jednym słowem wszystko, co tworzy niepowtarzalny klimat wnętrza.

BABE ART

 

Beata Bartosiak pracuje jako nauczycielka plastyki, zajęć artystycznych i techniki w bełchatowskiej szkole podstawowej. Projektuje i wykonuje unikatowe przedmioty wyposażenia wnętrz. Na co dzień zajmuje się grafiką, szkłem, mozaiką, oświetleniem oraz biżuterią. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych.    

Ewa Szwemberg-Urbańska

Ewa Szwemberg-Urbańska od dziesięciu lat przekonuje, że ściany to nie tylko gładzie, farby czy tapety. Świetnie wyczuwa trendy, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku. Ma propozycje materiałów i wzornictwa zarówno dla klientów o tradycyjnych oczekiwaniach, jak i dla tych, którzy poszukują nowoczesnych, odważnych i oryginalnych rozwiązań. Jej tynki są unikatowym połączeniem materiałów i struktury. Wykorzystuje różnorodne techniki tworząc autorskie i niepowtarzalne prace, dzięki czemu pomaga wnieść artyzm do naszych wnętrz.

Ilona Bajurska-Kowalczyk

 

Skalar jest firmą rodzinną  istniejącą od 1990 roku, jej asortyment jest bardzo szeroki: akwaria, panele szklane do kuchni, szafy, kabiny prysznicowe na specjalne zamówienie oraz wydruki UV na niemal każdym podłożu. Ich projekty łamią stereotyp o „zimnym szkle”. Aranżacje wnętrz z użyciem ich produktów to nie tylko loftowe, nowoczesne pomieszczenia, ale także ciepłe kuchnie czy pokoje dziecięce. Poznajcie współwłaścicielkę firmy - Ilonę Bujarską-Kowalczyk.

Ewa Ber - ZBYCHEWKA

Ewa Ber i jej mąż, Zbigniew Lasoń stworzyli miejsce, które tłumnie odwiedzają osoby szukające spokoju. To nie tylko pracownia, w której powstają ceramiczne przedmioty użytkowe i artystyczne dodatki, ale także miejsce, w którym można rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Warto podkreślić, że bohaterom tego odcinka zależy na tym, by ZBYCHEWKA była także miejscem przyjaznym osobom niepełnosprawnym.

Alicja Galewska

Alicja Galewska od ponad dwudziestu lat pomaga tworzyć niespotykane wnętrza. Jak sama mówi każdy jej projekt zaczyna się od dotarcia do pojedynczego mikroświata, czyli indywidualnej rozmowy z klientem. Wierząc, że to detale budują jakość, osobiście nadzoruje wykonanie każdej aranżacji, w efekcie czego powstają wyjątkowe mieszkania, kuchnie i łazienki. Właścicielka firmy WNĘTRZA poza projektowaniem wnętrz oraz prowadzeniem salonu z materiałami wykończeniowymi, projektuje również meble i lampy.

Alicja Przydryga

Alicja Przydryga od piętnastu lat prowadzi pracownię ceramiczną działającą przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Jako instruktor realizuje swoje największe pasje, ale również ma wpływ na rozwój innych. Spod jej skrzydeł wychodzą kolejne rzesze bełchatowskich ce-ramików a pracownie w Bełchatowie powstają jak grzyby po deszczu. Prywatnie związana jest z pracownią ceramiczną Zbychewka, gdzie również prowadzi zajęcia oraz realizuje się artystycznie.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl