Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Akcja /Bełchatowska przedsiębiorczość w nowej odsłonie/, której celem jest promocja i wsparcie lokalnych firm, trwa w najlepsze. Z chęcią dołączają do niej kolejni biznesmeni. Dziś prezentujemy działalność Floriana Marczaka, przez wielu nazywanego po prostu Florkiem.

 


To niewielka rodzinna firma, która na bełchatowskim rynku działa już blisko 30 lat. Specjalizują się głównie w tradycyjnych, typowo polskich wyrobach wędliniarskich, takich jak wędzone szynki, ogonówki, polędwice, balerony, boczki, kiełbasy cienkie, a także kaszanki, salcesony, pasztetowe i czarne. Jest więc z czego wybierać.


Mięso i wędliny przygotowują z należytą starannością – bez konserwantów, wzmacniaczy smaku i zapachu. Wykorzystują do tego tylko naturalne przyprawy, takie jak: pieprz, sól oraz autorskie kompozycje ziół. Nawet solanka do szynek powstaje według własnej receptury. Dużą wagę przykładają do samego procesu wędzenia. Odbywa się on zgodnie z dawną sztuką masarską, w specjalnych komorach wędzarniczych, gdzie na palenisku znajdują się wysuszone drzewa szlachetne – dąb, buk i olcha. To one nadają podrobom specyficzny smak i zapach. Nawet wędliny pieczone są na naturalnym ogniu.

 

W firmie Florian Marczak nie prowadzi się masowej produkcji, wszyscy skupiają się wyłącznie na lokalnych klientach. A czekają na nich w swoim sklepie przy ul. Wojska Polskiego 5a od wtorku do piątku w godz. 8.00-17.00, a także w soboty od godz. 7.30 do 14.00. Więcej informacji o rodzinnym biznesie Marczaków oraz ich produktach znaleźć można na profilu fb/pyszneswojskiewedzonki.


- Dla nas najważniejsza jest jakość i smak naszych wyrobów Tata rygorystycznie pilnuje wszystkich etapów produkcji, korzystając ze swojego 50-letniego doświadczenia w branży masarskiej, tytułu mistrza masarskiego i swojego skoroszytu, gdzie przechowuje przepisy z lat 60. i 70. - podkreśla syn pana Florka, Przemysław Marczak.


Po raz kolejny przekonujemy się, że aby zamówić produkt lub usługę na najwyższym poziomie, nie musimy wcale daleko szukać. Kompetentnych, zaangażowanych przedsiębiorców mamy na wyciągnięcie ręki – tu w Bełchatowie. I niech tak zostanie, ale do tego potrzebni jesteśmy my – klienci. Wspierajmy zatem regionalną gospodarkę, korzystając z ofert lokalnych firm.

fot./archiwum firmy

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl