Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 swiatla staszica wwwBy ułatwić kierowcom skręt w lewo ze Staszica w Budryka w grudniu miasto zamontowało na tym skrzyżowaniu dodatkową sygnalizację świetlną. Po kilku miesiącach obserwacji czas lewoskrętu został wydłużony, tak by zwiększyć płynność jazdy w tym rejonie. Na wykonanie manewru skrętu w lewo kierowcy mają teraz kilka sekund więcej.

 

 

Wprowadzenie dodatkowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Staszica i Budryka poprzedzone było badaniami natężenia ruchu. Okazało się, że najwięcej kierowców wjeżdża na nie w godzinach szczytu, czyli 7- 8 oraz 15 – 16. Wówczas obciążenie wynosi nawet 2 tys. pojazdów. Zamontowanie świateł dla skręcających w lewo od strony Staszica miało poprawić płynność jazdy. Od samego początku miasto zaznaczało, że sygnalizacja włączona jest na próbę i dopuszcza możliwość korekty jej działania.

 

Do magistratu docierały sygnały od mieszkańców, że czas lewoskrętu jest zbyt krótki. Dlatego też ponownie zlecony został pomiar natężenia ruchu, który wykazał, że zasadne jest wydłużenie zaprogramowanych początkowo na 9 sek. Obecnie między godz. 6 a 20, czyli w czasie działania sygnalizacji, zielone światło dla skręcających w lewo świeci średnio dłużej od 3 do 5 sek. Czas ten uzależniony jest od pory dnia, a co za tym idzie - obłożenia skrzyżowania.

 

- Po skorygowaniu przez nas programu cyklu sygnalizacji widać, że krzyżówka Staszica – Budryka już się nie korkuje. Ruch przebiega w miarę płynnie, a chcący skręcić w lewo opuszczają swój pas w czasie zielonego światła – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie.

 

AP

 

Dzięki dodatkowym światłom dla skręcających w lewo w stronę Budryka ruch w rejonie skrzyżowania przebiega płynniejDzięki dodatkowym światłom dla skręcających w lewo w stronę Budryka ruch w rejonie skrzyżowania ze Staszica przebiega płynnie

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl