Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Węzeł przesiadkowy przy ul. Czaplinieckiej ma być gotowy już w grudniuWęzeł przesiadkowy przy ul. Czaplinieckiej nabiera ostatecznych kształtów. Wykonawca inwestycji nie zwalnia tempa, większość robót jest już na ukończeniu. Wszystko ma być gotowe w grudniu.

 

 

W budynku węzła przesiadkowego będą poczekalnia, kasa, toalety, a także pomieszczenia dla kierowców i informacja. Miasto planuje, aby w jednym z lokali mieścił się także punkt gastronomiczny. Wszystko zajmie ponad 350 mkw. Z budynku, bez najmniejszego problemu, będą mogły również korzystać osoby niepełnosprawne. W całości będzie on bowiem dostosowany do ich potrzeb. Na zewnątrz oprócz wiat przystankowych powstał także parking, do dyspozycji zmotoryzowanych będą dokładnie 94 miejsca. Inwestycja będzie kosztować miasto ponad 6,5 mln zł, z czego 500 tys. zł to dofinansowanie ze środków Gminy Kleszczów.

 

Wszystko wskazuje na to, że budowa zakończy się zgodnie z planem, czyli w drugiej połowie grudnia. – Roboty realizowane są według harmonogramu, wykonawca nie zwalania tempa. Mamy nadzieję, że nic nas nie zaskoczy i inwestycja zakończy się za niespełna dwa miesiące – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Część prac jest już na ukończeniu, m.in. we wewnątrz budynku montowane są podwieszane sufity, układana jest glazura, trwa zabudowa płytami gipsowo-kartonowymi. Jednocześnie ekipy pracują na zewnątrz – wieszane są m.in. banery na attyce. Roboty prowadzone są też na dachach wiat i elewacji budynku. 

 

Budowa węzła przesiadkowego to jedna z najbardziej oczekiwanych miejskich inwestycji. – Jest ona ważna zarówno dla mieszkańców, jaki i przewoźników, ale to także kwestia wizerunku miasta. Cieszymy się, że lada moment pasażerowie będą mogli z niego korzystać – podsumowuje wiceprezydent Matyśkiewicz.

 

AD-A

 

Prace przy budowie węzła przesiadkowego idą zgodnie z planemPrace przy budowie węzła przesiadkowego idą zgodnie z harmonogramem

 

Prace przy budowie węzła przesiadkowego idą zgodnie z planemCzęść prac - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku - jest już na ukończeniu

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl