Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu
 Remont mostu na Rakówce ma potrwać do jesieni Od środy, 24 kwietnia, częściowo ma być nieprzejezdna ulica Cegielniana. Rozpoczyna się bowiem przebudowa mostu na rzece Rakówce, która ma potrwać do jesieni. W związku z remontem zmianie ulegnie trasa dwóch miejskich emzetek - linii nr 3 i nr 10.

 

Ulica Cegielniana jest połączeniem dwóch dróg wojewódzkich – do Zelowa (DW484) i do Łodzi (DW485) – oraz ul. Piłsudskiego, która prowadzi do drogi krajowej nr 74. Na kierowców będą czekać utrudnienia w ruchu na odcinku pomiędzy ul. Pabianicką a ul. Czapliniecką. W tej właśnie okolicy przepływa rzeka Rakówka, na której będzie remontowany most. Prace związane z jego wyburzeniem, a także budową nowego mają ruszyć w środę, 24 kwietnia.

 

Na czas trwania przebudowy mostu na Rakówce, objazd został wyznaczony przez ul. Pabianicką, al. Włókniarzy i ul. Czapliniecką. Co ważne, prowadzone roboty drogowe nie będą miały wpływu na dojazd do posesji znajdujących się w sąsiedztwie – będzie można do nich bez problemu dojechać od strony ul. Czaplinieckiej, albo od strony ul. Pabianickiej. Powiat Bełchatowski, który odpowiedzialny jest za inwestycję, remont mostu, a co za tym idzie także utrudnienia w ruchu mają potrwać do jesieni.

 

W tym czasie zmienioną trasę będą mieć także miejskie emzetki - linia nr 3 i 10. Przystanki na ulicach: Pabianickiej i Cegielnianej będą wyłączone z ruchu. Na trasie: al. Włókniarzy od ronda z ul. Pabianicką do ul. Czaplinieckiej zostaną dołączone dwa dodatkowe przystanki - jeden al. Włókniarzy (stacja paliw), drugi - al. Włókniarzy (przy rzece). Na objazdowym odcinku autobusy będą się więc zatrzymywać na przystankach: al. Włókniarzy (stacja paliw), al. Włókniarzy (przy rzece), ul. Czapliniecka (na żądanie), ul. Czapliniecka (przy działkach) - na tym przystanku autobusy będą się zatrzymywać w obydwu kierunkach. Godziny odjazdów miejskich emzetek nie ulegają zmianie. Szczegółowe informacje o zmienionej trasie wkrótce będzie można znaleźć na www.mzk.belchatow.pl.


MJ

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl