Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska podpisał umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych

 Ponad 1,6 mln zł trafi do miejskiego portfela z Funduszu Dróg Samorządowych. Prezydent Mariola Czechowska właśnie podpisała umowę na dofinansowanie. Pozyskane pieniądze miasto przeznaczy na pierwszy etap budowy drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2.

 

 Szacowany koszt inwestycji to ponad 3,3 mln zł. Dokładnie 50 proc., czyli 1 658 327,00 zł pochodzić będzie właśnie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze będą przekazane do miasta w trzech transzach, ostatnia planowana jest na 2021 rok. Umowa na dofinansowanie jest już podpisana, a przetarg na realizację tego zadania magistrat chciałby ogłosić w przeciągu najbliższych tygodni.

 

- Każde pozyskane środki zewnętrzne to dla nas duże wsparcie. Dzięki temu możemy zrobić więcej i szybciej, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na realizację kolejnych ważnych dla mieszkańców zadań – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

W ramach dofinansowanej inwestycji, miasto planuje wybudować 800 metrowy fragment drogi w części B2 strefy, to znaczy po lewej stronie ul. Czaplinieckiej. Oprócz oświetlenia powstaną też chodniki i zjazdy do poszczególnych działek. Wspomniany zakres, to jeden z etapów dużego zadania, które obejmuje także uzbrojenie tych terenów. Oznacza to, że zanim miasto ruszy z robotami drogowymi, najpierw zostaną położone sieci – sanitarna, deszczowa i wodociągowa. Magistrat szacuje, że ta część inwestycji – mowa o samym uzbrojeniu – będzie kosztować ponad 3 mln zł. Cała inwestycja na strefie może więc łącznie opiewać na ponad 6 mln zł.

 

- Cały czas pracujemy nad tym, aby uatrakcyjnić bełchatowską strefę przemysłową. Dlatego wciąż w nią inwestujemy. Wierzymy, że te działania przyczynią się do pozyskania kolejnych inwestorów – dodaje prezydent Czechowska.

 

AD-A

 

Do miejskiego portfela trafi ponad 1,6 mln zł dofinansowania Do miejskiego portfela trafi ponad 1,6 mln zł dofinansowania

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl