Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W ramach bieżącego utrzymania remontowane są chodniki i alejki, powstają także zatoki postojowe

Dobiegają końca zaplanowane na pierwszą połowę roku prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg i chodników. Drogowców można spotkać jeszcze na Przytorzu i os. Dolnośląskim, w połowie maja pojawią się także na os. Budowlanych. Roboty, które obejmują remonty nawierzchni chodników, przebudowę lub budowę zatok postojowych oraz alejek spacerowych, kosztować będą 440 tys. zł. To pierwszy etap prac, jakie będą prowadzone w 2020 roku.

 

Do połowy czerwca powinny zakończyć się wszystkie zaplanowane na pierwsze półrocze prace w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników. Gotowy jest już chodnik łączący ulicę Gombrowicza z al. Wyszyńskiego. Teraz na Przytorzu drogowcy zajęli się fragmentem chodnika w ciągu ul. Słowackiego – rozpoczęli od tego w rej. bl. nr 3 i będą się posuwać w stronę szkoły – docelowo nowe płyty ułożone zostaną także przy blokach nr 5, 9 i 11. Ten etap prac powinien potrwać około miesiąca.

 

Na finiszu są już także prace na os. Dolnośląskim, gdzie na skwerze za kortami tenisowymi przebudowywane są alejki spacerowe. Z nowych chodników korzystać można z kolei już w rejonie bl. nr 3 przy ul. Św. Barbary, łączącego ul. Staszica z ul. Turkusową, w ciągu ul. Turkusowej w rejonie bl. nr 9, łączącego ul. Staszica z ul. Berylową, w pasie drogowym ul. 1 Maja (rejon bl. nr 2 na os. Okrzei) oraz w pasie drogowym ul. Królewskiej. Na liście zrealizowanych robót znalazł się także remont skarpy w ciągu ul. Żeromskiego, a działka przy ul. Lipowej została na nowo zagospodarowana.

 

Bieżące utrzymanie to także budowa nowych bądź przebudowa istniejących zatoczek parkingowych. W ostatnich dniach do dyspozycji mieszkańców oddana została jedna z nich – w okolicach bloku nr 106 na os. Dolnośląskim. Tutaj powstałą zatoka na 8 aut. W połowie maja drogowcy pojawią się natomiast na przed blokiem nr 1 na os. Budowlanych, gdzie pogłębią istniejące miejsca parkingowe oraz poszerzą dojazd do parkingu.

 

Za wszystkie przewidziane do realizacji w pierwszym półroczu prace magistrat zapłaci ok. 440 tys. zł. Warto jednak przypomnieć, że umowa na bieżące utrzymanie dróg oraz remonty istniejących lub wykonanie nowych chodników, ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych, które miasto podpisało z firmą Lear, obowiązywać będzie do końca 2021 roku i opiewa na kwotę 4,1 mln zł. Umowa obejmuje także ścieżki rowerowe. Miasto prowadzi przegląd wszystkich ciągów rowerowych oraz pieszo–rowerowych. W przypadku stwierdzenia usterek, zostaną one usunięte.

 

- Umowa, którą zawarliśmy, pozwala nam na elastyczne przesuwanie środków i reagowanie na aktualne potrzeby. Jeśli np. na remonty chodników wydamy mniej, niż zakładaliśmy, różnicę możemy przesunąć chociażby na usuwanie uszkodzeń w nawierzchni dróg czy budowę dodatkowych miejsc postojowych – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

 

AP

 

Mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego zyskali 8 nowych miejsc parkingowychMieszkańcy osiedla Dolnośląskiego zyskali 8 nowych miejsc parkingowych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl