Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na czas budowy węzła przesiadkowego zmieni się lokalizacja wiaty przystankowej

 W związku z budową węzła przesiadkowego od wtorku, 19 lutego, tymczasowo przeniesiona zostanie wiata przystankowa MZK, wyłączony z ruchu zostanie także fragment drogi przy istniejącym przystanku i pobliskim parkingu. Sam dworzec ma być gotowy w grudniu.

 

Budowę węzła przesiadkowego przy ul. Czaplinieckiej wykonawca, którym jest bełchatowska firma Sanel, rozpoczął od wykonania sieci kanalizacyjnej i deszczowej. W marcu planowane jest wykonanie przyłączy instalacji zewnętrznych wokół budynku. Rozpoczęcie prac budowlanych pod stopy fundamentowe wiaty oraz pod płytę fundamentową obiektu.

 

Prace budowlane, które ruszyły w połowie stycznia są już w takim stopniu zaawansowane, że wymagają przeniesienia wiaty przystankowej. Od wtorku, 19 lutego pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacji będą wsiadać i wysiadać z autobusów na przystanku usytuowanym 100 m w kierunku północnym dalej niż obecnie. Jednocześnie z ruchu całkowicie wyłączony zostanie fragment drogi przy istniejącym przystanku.

 

Oznacza to, że mieszkańcy chcący jechać od szpitala w kierunku centrum Bełchatowa, będą musieli dojść do nowego przystanku wzdłuż ulicy Czaplinieckiej. Natomiast pasażerom jadącym do lecznicy wygodniej będzie, jeśli wysiądą przystanek wcześniej od krańcówki, czyli w okolicach parkingu strzeżonego przy SOR (Szpitalnym Oddziale Ratunkowym).

 

Zgodnie z projektem węzeł przesiadkowy będzie miał 396 mkw., a w budynku znajdą się poczekalnia, kasa, toalety, pomieszczenia dla kierowców, gastronomia oraz punkt informacyjny. Co ważne, dworzec będzie w całości dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace, które zakończyć się mają w grudniu, kosztować będą ok. 6,5 mln złotych.

 

AP

 

Tymczasowa lokalizacja wiaty przystankowej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl