Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Budowa węzła przesiadkowego powinna zakończyć się w grudniu 2019 rokuWszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku będzie można korzystać z węzła przesiadkowego. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, płyta fundamentowa została uzbrojona, obecnie trwa stawianie ścian budynku. Budowa dworca, która zgodnie z umową powinna zakończyć się w drugiej połowie grudnia, ma kosztować ok. 6,5 mln złotych.

 


Budowa węzła przesiadkowego, jednej z najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, idzie pełną parą. Wykonawca, którym jest bełchatowska firma Sanel, rozpoczął od prac instalacyjnych – mowa tutaj o wykonaniu sieci kanalizacyjnej i deszczowej oraz stóp fundamentowych pod konstrukcję wiaty. Po uzbrojeniu płyty fundamentowej, rozpoczęło się stawianie ściankonstrukcyjnych budynku. W najbliższym czasie rozpoczną się również prace drogowe związane z budową parkingów. Zgodnie z projektem przy węźle przesiadkowym powstaną 94 miejsca postojowe.

 


Zgodnie z projektem węzeł przesiadkowy będzie miał 357 mkw., w budynku znajdą się poczekalnia, kasa, toalety, pomieszczenia dla kierowców, gastronomia oraz punkt informacyjny. Co ważne, dworzec będzie w całości dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

 


Decyzja o tym, że nowy dworzec usytuowany będzie przy ul. Czaplinieckiej, została podjęta po analizie wielu czynników. Bliskość północnej obwodnicy miasta, lecznicy, szkół ponadgimnazjalnych oraz to, że w tamtym rejonie zatrzymują się wszystkie autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji przemawiają za wyborem właśnie tej lokalizacji.

 

Przypomnijmy, że w związku z budową węzła przesiadkowego tymczasowo przeniesiona została wiata przystankowa MZK, wyłączony z ruchu został także fragment drogi przy istniejącym przystanku i pobliskim parkingu. Prace, które zakończyć się mają w grudniu, kosztować będą ok. 6,5 mln złotych.


AP

 

Prace przy budowie węzła przesiadkowego idą zgodnie z harmonogramemPrace przy budowie węzła przesiadkowego idą zgodnie z harmonogramem

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl