Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Zanim miasto przystąpi do budowy drogi, najpierw uzbroi terenWkrótce ruszą prace przy budowie drogi prowadzącej do bełchatowskiej strefy przemysłowej B2. Umowa z wykonawcą już została podpisana. Wszystko powinno być gotowe w grudniu 2021 roku. Koszt inwestycji opiewa na ponad 3,7 mln złotych.


Miasto zakończyło już postępowanie przetargowe na budowę drogi dojazdowej do strefy przemysłowej przy ul. Czaplinieckiej.


Zanim zacznie powstawać droga, najpierw trzeba będzie uzbroić teren. W pierwszej kolejności wykonawca skupi się na budowie sieci wodociągowej. Powstanie też kanalizacja sanitarna i deszczowa.


Drugi etap prac obejmować będzie budowę drogi gminnej na terenie strefy przemysłowej wraz z oświetleniem ulicznym. Latarnie mają stanąć na całym odcinku nowo powstającej ulicy.


Za wszystko magistrat zapłaci ponad 3,7 mln złotych, z czego przeszło 1,6 mln zł pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. - Droga ma zapewnić bezpośredni, łatwy i bezpieczny dojazd do zakładów powstających w rejonie strefy, a to będzie miało też wpływ na atrakcyjność bełchatowskich terenów inwestycyjnych – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.


Jak podkreśla wykonawca, warunki panujące na terenie budowy umożliwiają rozpoczęcie i zakończenie robót zgodnie z harmonogramem. Inwestycja prowadzona jest w ramach zadania pn. „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Bełchatowie przy ulicy Czaplinieckiej”.


Przypomnijmy, że ramach innego zadania, współfinansowanego przez miasto, w miejscu zjazdu do strefy powstanie też nowe skrzyżowanie. Mowa tu o zadaniu: rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów – etap I. – Do tej inwestycji dołożymy 1,050 mln złotych. Zależy nam na tym, by tereny, na których rozbudowuje się bełchatowska strefa przemysłowa, były jak najlepiej przygotowane do działania obecnych i przyjęcia kolejnych inwestorów – dodaje prezydent Czechowska.

 

KZB

 

Nowa droga poprowadzona zostanie wzdłuż strefy B2, po lewej stronie ul. CzaplinieckiejNowa droga poprowadzona zostanie wzdłuż strefy B2, po lewej stronie ul. Czaplinieckiej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl