Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Remont chodnika łączącego ul. Gombrowicza z al. Wyszyńskiego to tylko jedna z zaplanowanych na pierwsze półrocze prac

 Remonty nawierzchni chodników, przebudowa lub budowa zatok postojowych – to tylko niektóre z zaplanowanych na pierwsze półrocze prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg i chodników. Na zadania, które mają zostać zrealizowane do połowy czerwca magistrat wyda ponad 440 tys. zł. To pierwszy etap prac, jakie będą prowadzone w 2020 roku. 

 

 

Drogowców można spotkać na Przytorzu. Obecnie prowadzony jest bowiem remont nawierzchni chodnika łączącego ulicę Gombrowicza z al. Wyszyńskiego. Prace rozpoczęły się od demontażu starych płyt chodnikowych, następnie wykonane zostanie korytowanie. Kolejny etap to ułożenie płyt i obrzeży chodnikowych.

 

Wśród zaplanowanych na najbliższe dni prac jest także remont skarpy w ciągu ul. Żeromskiego oraz fragmentu chodnika w ciągu ul. Słowackiego – w rejonie bl. 3, 5, 9 i 11. – Lista miejsca, w których pojawią się drogowcy, jest gotowa. Oprócz napraw chodników, w mieście powstaną także nowe miejsca postojowe – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

Na wspomnianej liście znajdują się m.in. remonty chodników: w rejonie bl. nr 3 przy ul. Św. Barbary, łączącego ul. Staszica z ul. Turkusową, w ciągu ul. Turkusowej w rejonie bl. nr 9, łączącego ul. Staszica z ul. Berylową, w pasie drogowym ul. 1 Maja (rejon bl. nr 2 na os. Okrzei) oraz w pasie drogowym ul. Królewskiej.

 

Do połowy czerwca planowane jest także przebudowa alejek na skwerze za kortami tenisowymi na os. Dolnośląskim. To jednak nie wszystko. W planach jest także zagospodarowanie działki przy ul. Lipowej oraz prace przy zatokach postojowych. Mowa konkretnie o dwóch – w rejonie bloku nr 106 na os. Dolnośląskim i przed bl. nr 1 na os. Budowlanych. Jeśli chodzi o tę pierwszą lokalizację, mieszkańcy zyskają do swojej dyspozycji ok. 8 miejsc parkingowych. Natomiast na Budowlanych drogowcy skupią się na pogłębieniu istniejacych miejsc postojowych i poszerzeniu dojazdu do parkingu.

 

Za wszystkie zaplanowane na pierwsze półrocze prace magistrat zapłaci ok. 440 tys. zł. Warto jednak przypomnieć, że umowa na bieżące utrzymanie dróg oraz remonty istniejących lub wykonanie nowych chodników, ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych, które miasto podpisało z firmą Lear, obowiązywać będzie do końca 2021 roku i opiewa na kwotę 4,1 mln zł.

 

- Umowa jest elastyczna. To znaczy, że jesteśmy w stanie dostosować się do aktualnych potrzeb. Jeśli np. na remonty chodników wydamy mniej, niż zakładaliśmy, różnicę możemy przesunąć chociażby na usuwanie uszkodzeń w nawierzchni dróg czy budowę dodatkowych miejsc postojowych – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

 

AP

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl