Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Remont ulicy Podmiejskiej potrwa do października

Utrudnień w ruchu mogą spodziewać się mieszkańcy ul Podmiejskiej. W poniedziałek, 26 sierpnia, rozpocznie się jej remont, który potrwa do października.

 

Przez kilka najbliższych tygodni na ulicy Podmiejskiej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Chodzi tu o odcinek od ul. Sienkiewicza do końca działki, na której powstaje właśnie sklep znanej w Polsce marki. Droga będzie gruntownie przebudowywana, m.in. położona zostanie nowa podbudowa i nawierzchnia, po której będą mogły poruszać się samochody ciężarowe, krawężniki, a do tego chodnik po obu stronach ulicy. Wszystko to w związku z budową nowego supermarketu przy ul Sienkiewicza.

 

- Dzięki temu, że w Bełchatowie powstają sklepy wielkopowierzchniowe, zyskują tak naprawdę mieszkańcy. Zgodnie z umową właściciel sklepu zobowiązany jest bowiem sfinansować przebudowę układu komunikacyjnego w okolicy supermarketu. Odbywa się to na zasadzie porozumienia, w którym miasto wyraźnie precyzuje własne oczekiwania względem modernizowanych fragmentów dróg – mówi zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Marcin Michalak.

 

To nie pierwsza taka sytuacja w naszym mieście. Podobnie było choćby w przypadku modernizacji ulic Radomszczańskiej i Wspólnej, a także drogi dojazdowej do marketu przy ul. Kolejowej. - Trzeba przyznać, że dotychczasowa współpraca z właścicielami sklepów wielkopowierzchniowych funkcjonujących w naszym mieście przebiegała bez zarzutu – dodaje Marcin Michalak.

 

Prace na ul. Podmiejskiej potrwają do października. Mieszkańcy posesji leżących przy remontowanej drodze nie muszą się jednak obawiać. Jak zapewnia wykonawca, bez problemu będą on mogli dotrzeć do swoich domów.

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl