Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dworzec powstawnie przy ul. Czaplinieckiej, w okolicach szpitala

W poniedziałek, 14 stycznia rozpoczną się prace przygotowawcze przy budowie dworca. Miasto przekazało plac budowy wykonawcy, bełchatowskiej firmie Sanel, która zgodnie z podpisaną w grudniu umową, ma 12 miesięcy na zakończenie robót. Oznacza to, że jeszcze w tym roku bełchatowianie będą mogli korzystać z węzła przesiadkowego.

 


Bełchatów nie ma dworca od 2014 roku, kiedy Starostwo Powiatowe sprzedało działkę przy ul. Sienkiewicza. 12 grudnia miasto podpisało umowę na budowę węzła przesiadkowego. Teraz ruszają prace przy jednej z najbardziej wyczekiwanej przez bełchatowian inwestycji. Nowy dworzec powstanie przy ul. Czaplinieckiej, w okolicach szpitala. Lokalizacja ta została wybrana nieprzypadkowo. Przemawiają za nią chociażby bliskość północnej obwodnicy miasta, lecznicy, szkół ponadgimnazjalnych oraz to, że w tamtym rejonie zatrzymują się wszystkie autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji i innych przewoźników.

 


Zgodnie z projektem węzeł przesiadkowy będzie miał 357 mkw., będą to dwa połączone ze sobą mniejsze budynki, w których znajdą się poczekalnia, kasa, toalety, pomieszczenia dla kierowców, gastronomia oraz punkt informacyjny. Co ważne, dworzec będzie w całości dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace kosztować będą ok. 6,5 mln złotych.

 


Miasto przekazało plac pod budowę dworca w poniedziałek, 7 stycznia. Tydzień później, 14 stycznia, rozpoczną się prace przygotowawcze. W związku z ruszającą budową planowana jest zmiana organizacji ruchu w rejonie szpitala oraz czasowe przestawienie wiat przystankowych, o czym będziemy informować na bieżąco.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl