Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Od Żabiej do Warszawskiej powstała ścieżka rowerowaZakończyła się budowa ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Żabiej do Warszawskiej oraz ciągu pieszo-rowerowego w części ulicy Ludwikowskiej. To dobra wiadomość dla sympatyków jazdy na dwóch kółkach, którzy obecnie mogą korzystać z sieci ponad 26 km dróg rowerowych połączonych z leśnymi trasami.

 

Bełchatowianie coraz częściej przesiadają się na rowery i to z myślą o nich w mieście powstają kolejne odcinki ciągów pieszo-rowerowych oraz udogodnienia, np. montowane są nowe stojaki. Jak mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, moda na zdrowy styl życia przyczynia się  do zmniejszenia niskiej emisji.  - Ochrona środowiska i walka ze smogiem są dla mnie bardzo ważne. Pragnę zachęcić bełchatowian do zmiany środka transportu z samochodu na rower, co w połączeniu z darmową komunikacją miejską z pewnością wpłynie na poprawę jakości naszego powietrza – dodaje prezydent Czechowska.

 

Ławki, kosze i stojaki na turystycznych szlakach
 

W Bełchatowie przybywa ścieżek rowerowychZakończyły się prace na ulicy Konwaliowej, których częścią była ścieżka rowerowa w części ulicy Ludwikowskiej. Z nowego ciągu pieszo-rowerowego można także korzystać na odcinku od ul. Żabiej do Warszawskiej. Na ścieżce ułożone zostało 538 m kw. Kostki niefazowanej, dzięki czemu cykliście nie odczuwają żadnych drgań a jazda jest komfortowa. Prace obejmowały także budowę dwóch zjazdów w ulicę Żabią oraz mostowego przejścia dla pieszych nad ciekiem wodnym. W ramach zadania inwestycyjnego wykonano także oświetlenie. W sumie zamontowano 10 słupów oświetleniowych z nowoczesnymi lampami typu LED, dzięki którym nie tylko będzie jaśniej, ale także ekonomiczniej. Ponadto uporządkowano zieleń oraz przebudowano sieć elektroenergetyczną (usunięto kolizje). Całość prac na tym odcinku kosztowała 676 tys. złotych

 

Drogi rowerowe

 

Bełchatów oferuje obecnie ponad 26 km dróg i ciągów pieszo - rowerowych, które połączone są z leśnymi ścieżkami rowerowymi. Systematycznie powstają nowe odcinki ścieżek przeznaczonych dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Od 2015 roku w Bełchatowie przybyło ponad 4 km takich tras. Drogi dla rowerzystów pojawiły się m.in. na ulicach Słonecznej i Mazowieckiej. Wszystkie już istniejące oraz planowane drogi rowerowe w mieście a także leśne ścieżki rowerowe znajdują się w zakładce „Rowerem przez miasto”. Znaleźć tam można także propozycje ponad dwudziestu tras i wycieczek rowerowych.

 

AP

  

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl