Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

rondo 0031

 Wszystko wskazuje na to, że 30 listopada pojedziemy po nowym rondzie. Wtedy właśnie miasto planuje oddać do dyspozycji kierowców przebudowane skrzyżowanie Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al. Wyszyńskiego. Zakończenie tej najważniejszej w tym roku inwestycji powinna znacząco odkorkować tamten rejon miasta i poprawić komfort jazdy.


Warunki drogowe sprzyjają drogowcom, więc prace związane z przebudową jednego z najważniejszych miejskich skrzyżowań nabrały tempa. To największa tegoroczna inwestycja drogowa i w połączeniu z przebudową ulicy Kopeckiego z pewnością odciąży ona jedną z najbardziej zatłoczonych miejskich arterii.


- Od wielu lat ilość samochodów w Bełchatowie rośnie, a co za tym idzie miejscami tworzą się korki. Dlatego wszystkie proponowane i realizowane przez nas rozwiązania drogowe mają przede wszystkim systematycznie usprawniać ruch w naszym mieście. Rondo na Wojska Polskiego było bardzo potrzebne i jestem przekonana, że dzięki niemu w tej części miasta będzie się jeździć znacznie wygodniej – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.


Zarys nowego ronda jest już gotowy. Ułożone są krawężniki, trwa wylewanie masy i układanie kostki na chodnikach. W najbliższych dniach montowane będzie oznakowanie pionowe i malowane poziome. Wszystko po to, by kierowcy mogli po rondzie pojechać już 30 listopada – na ten dzień bowiem magistrat planuje odbiór inwestycji.


Zgodnie z projektem rondo będzie miało zwykłą geometrię, jedynie od strony ulicy Armii Krajowej w ulicę Wojska Polskiego zjeżdżać się oddzielonym od ronda będzie prawoskrętem. Ponadto wykonane zostaną pasy najazdowe dla samochodów ciężarowych z przyczepami oraz autobusów. Prace obejmą także budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.


Przebudowa skrzyżowania Wojska Polskiego, Armii Krajowej i a;. Wyszyńskiego kosztować będzie 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku ronda na Staszica, do inwestycji dołoży się starostwo (mowa tutaj o kwocie 1,5 mln zł.).

AP

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl