Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Rondo na Staszica w całości otwarteRondo na skrzyżowaniu ulic Staszica i 1 Maja jest w całości otwarte. Przebudowa skrzyżowania w pobliżu dwóch dużych marketów była największą miejską inwestycją drogową w 2017 roku. Przed rozpoczęciem prac kierowcy narzekali na utrudniony skręt w lewo z ul. 1 Maja w Staszica, co powodowało zakorkowanie tamtego rejonu. Priorytetem było, aby ruch na jednej z najbardziej zatłoczonych krzyżówek przebiegał płynnie.

 

- To było jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Nowe rondo było bardzo potrzebne, dzięki niemu w tej części miasta jeździ się teraz znacznie wygodniej.


Pierwsi kierowcy po nowym rondzie pojechali w połowie grudnia. Wtedy do ruchu dopuszczona została nitka prowadząca ulicą Staszica. Teraz kierowcy mogą już korzystać z wjazdu w ulicę 1 Maja. To koniec pierwszego etapu inwestycji. W 2018 roku zostanie wybudowany odcinek przy markecie budowlanym.  Przebudowa skrzyżowania ulic Staszica i 1 Maja kosztowała 3 mln 930 tys. złotych. Do inwestycji 1 mln 300 tys. złotych dołożył powiat, a 250 tys. market Majster.


W tym roku miasto planuje budowę kolejnego ronda na strategicznym dla komunikacji skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al. Wyszyńskiego. Z policyjnych statystyk wynika, że każdego roku dochodzi w tym miejscu do kilku wypadków i kilkunastu kolizji. - Bezpieczeństwo to dla nas priorytet, równie ważne jest poprawienie płynności jazdy. Chcemy, aby jeszcze w tym roku ruch w tej części miasta się usprawnił – wyjaśnia Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.

Przetarg na budowę ronda na Wojska Polskiego zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale 2018 roku.

Jeśli chodzi o infrastrukturę, w budżecie na 2018 rok ponad 11 mln złotych będzie przeznaczonych na budowę dróg i parkingów. Oprócz budowy wspomnianego ronda, zakończona zostanie budowa ul. Kopeckiego, która przyczyni się do rozładowania korków w okolicach targowiska miejskiego. Prace na ul. Kopeckiego obejmują także budowę wodociągów i kanalizacji, linii energetycznych oraz rurociągów odprowadzających wodę burzową. Nowa droga zostanie oddana do użytku we wrześniu.


W 2018 roku miasto planuje także budowę dróg w os. Binków, Ludwików i Olsztyńskie. Realizowane będą także kolejne parkingi, między innymi parking śródmiejski na około 100 miejsc.


 

 

 

W 20018 roku miasto wybuduje rondo na Wojska Polskiego

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl