Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W ramach bieżącego utrzymania w okolicach bloku nr 133 na osiedlu Dolnośląskim mieszkańcy zyskali 10 miejsc parkingowych

 Miasto podpisało umowę na bieżące utrzymanie dróg oraz remonty istniejących lub wykonanie nowych chodników, ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych. Odpowiedzialną za te prace będzie, jak w latach poprzednich, bełchatowska firma Lear. Prace, które objęte są umową, realizowane będą do końca 2021 roku, a na ich realizację miasto przeznaczy blisko 4,1 mln zł.

 

Bieżące utrzymanie obejmuje głównie prace interwencyjne. Polegające na remontowaniu punktowych uszkodzeń, remontowaniu istniejących chodników, ścieżek rowerowych oraz miejsc parkingowych, które są w zarządzie miasta. Chodzi m.in. o wymianę krawężników i nawierzchni, budowę zatoczek postojowych czy utwardzanie placów wielofunkcyjnych.

 

Umowa na bieżące utrzymanie obejmuje także ścieżki rowerowe. Warto dodać, że wiosną, jak co roku, miasto przeprowadzi przegląd wszystkich ciągów rowerowych oraz pieszo–rowerowych. W przypadku stwierdzenia usterek, zostaną one usunięte.

 

- Umowa jest elastyczna. To znaczy, że jesteśmy w stanie dostosować się do aktualnych potrzeb. Jeśli np. na remonty chodników wydamy mniej, niż zakładaliśmy, różnicę możemy przesunąć chociażby na usuwanie uszkodzeń w nawierzchni dróg czy budowę dodatkowych miejsc postojowych – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

 

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich czterech lat w Bełchatowie przybyło około 1000 nowych miejsc parkingowych, a tylko w 2019 roku na budowę nowych dróg i ich bieżące utrzymanie miasto przeznaczyło 8 mln złotych. Spora część nowo powstających stanowisk parkingowych budowanych jest właśnie w ramach bieżącego utrzymania, wówczas bowiem miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń. Są one realizowane na podstawie zgłoszeń, często we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Tak było m.in. z zatoką parkingową na 10 samochodów w okolicy bloków nr 214 i 215 na osiedlu Dolnośląskim. W ramach bieżącego utrzymania wyremontowano także istniejące nawierzchnie, m.in. wzdłuż bloków 315 oraz 219 – 221, natomiast w okolicach bloku nr 127 miasto przebudowało parking – mowa tu o 50 miejscach. Z kolei przy ulicy Turkusowej na Binkowie powstały dwie zatoki postojowe na 15 aut.

 

Wszystkie prace związane z remontami chodników, dróg rowerowych, nawierzchni i parkingów oraz bieżącym utrzymaniem dróg pozostających w zarządzie miasta, do końca 2021 roku kosztować będą miasto ponad blisko 4,1 mln złotych.

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl