Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

kończą się remonty nawierzchniWraz z wakacjami zakończą się remonty i modernizacje kilku bełchatowskich ulic. Drogowcy pracują m.in. na osiedlach Przytorze, Dolnośląskim i Ludwików.

 

Nowe nawierzchnie (nakładki bitumiczne) mają już ulice: Reymonta na osiedlu Przytorze, Radomszczańska w okolicach sklepu Dino i osiedle Dolnośląskie - przy blokach 104-106, 205-207, 332. W tych miejscach wymieniono także studzienki. Prace remontowe prowadzone są nadal na ulicy Malinowej, św. Barbary, na osiedlu Dolnośląskim w rejonie bloków 109-110. Nowa nawierzchnia pojawiła się także przy kompleksie garażowym w okolicach stadionu miejskiego.

 

Kierowców ucieszy zapewne wiadomość, że zmodernizowany zostanie parking przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Kwiatowej.

 

 Gruntowny remont nie był tu prowadzany od 30 lat. Przeorganizowana przestrzeń, oznakowanie pionowe i poziome oraz zamontowanie lepszego oświetlenia znacznie zwiększą funcjonalność i estetykę tej części miasta. Mieszkańcy zyskają nowe miejsca parkingowe, według planów będzie ich ponad 75.Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEUK to konsorcjum dwóch piotrkowskich firm, które podjęły się również remontu związanego z kładzeniem nawierzchni emulsyjno-grysowej na osiedlu Ludwików oraz m. in. na ulicach Piaskowej, Żabiej, Grabowej i Brzozowej. Aktualnie drogowcy są na etapie profilowania jezdni, wykonywania podbudowy i regulacji studzienek.


Remont wszystkich nawierzchni kosztować będzie 2 mln 300 tys. zł.

APO

z końcem sierpnia nowe nawierzchnie
 

remonty nawierzchni bełchatowskich ulic na finiszu

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl