Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jeszcze w tym roku w mieście przybędzie ponad 80 miejsc parkingowych. Nowe parkingi powstaną na osiedlu Dolnośląskim i w okolicach biblioteki publicznej na osiedlu Budowlanych. W ubiegłym, 2016 roku, miasto wybudowało parking dla samochodów osobowych w rejonie ulicy Okrzei (naprzeciwko hali Energia). W efekcie przybyło tam 60 miejsc parkingowych, w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Na tę inwestycję miasto wydało ponad 251 tys. złotych.

 

Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, z myślą o mieszkańcach  planuje kolejne przedsięwzięcia. - To inwestycje niezbędne dla bełchatowian, poprawiające ich komfort życia. Od poczatku swojej pracy podkreślałam, że najważniejsze to inwestować i pracować w miejscu, gdzie mieszkają bełchatowianie, czyli na osiedlach.  W tym roku powstaną w związku z tym kolejne parkingi. W tej chwili w trakcie realizacji jest budowa na osiedlu Dolnośląskim. W okolicach bloków 326 i 327 powstanie kolejnych 39 miejsc parkingowych, a tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Inwestycję, która będzie kosztować miasto blisko 270 tys. zł, zrealizuje bełchatowska firma Sanel.

 

 


Na tym nie koniec. Jest już opracowany projekt budowalny parkingu śródmiejskiego w rejonie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Na osiedlu Budowlanych powstanie 39 nowych miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych.  Jak podkreśla wiceprezydent Bełchatowa, Ireneusz Owczarek, takie inwestycje w centrum miasta są potrzebne. - Bełchatów to specyficzne miasto, mamy jeden z najwyższych współczynników, mówiących o liczbie samochodów przypadających na jednego mieszkańca. Każdy nowy parking jest potrzebny i z pewnością będzie wykorzystany.


Dwie duże inwestycje to nie wszystko. Cały czas powstają zatoki postojowe i małe parkingi, na budowę których miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń. Są one realizowane na podstawie zgłoszeń, często we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl