Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 czechowska matyskiewicz 4199Prezydent Mariola Czechowska i nowo powołany wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz na wspólnej konferencji prasowej zapowiedzieli opracowanie planu długofalowych, miejskich inwestycji. Miałyby się w nich znaleźć propozycje innych kandydatów i miejskich radnych.

 

 

Prezydent Mariola Czechowska oficjalnie przedstawiła swojego nowego zastępcę. Od 1 lutego funkcję wiceprezydenta ds. inwestycji pełni Dariusz Matyśkiewicz. - Jestem przekonana o bardzo dobrej współpracy w nadchodzących miesiącach i latach – mówi Mariola Czechowska, dodając, że ma wielką nadzieję, iż będzie ona korzystna dla miasta i wszystkich mieszkańców.

 

Nowy wiceprezydent dziękował za zaufanie. – Tym statkiem, który nazywa się Bełchatów, dowodzi kapitan Mariola Czechowska, a my będziemy starali się jej pomagać, jak najlepiej możemy – mówi Dariusz Matyśkiewicz.

 

Wiceprezydent zapowiedział opracowanie wykazu inwestycji długofalowych, w którym miałyby się znaleźć propozycje innych kandydatów, ubiegających się o fotel prezydenta w ostatnich wyborach samorządowych oraz miejskich radnych. Gotowy plan zostanie przedyskutowany z radą miejską. Takie działania – współpracy z różnymi ugrupowaniami - zapowiadała od momentu wygrania wyborów Mariola Czechowska.

 

- Pani prezydent wyznaczyła nam konkretne działania – mówi Dariusz Matyśkiewicz. - Mamy opracować pomysły dotyczące inwestycji, mamy inwestycje, które są w trakcie realizacji, mowa m.in. o dworcu, dalej poprowadzić.

 

Dariusz Matyśkiewicz jest samorządowcem z wieloletnim doświadczeniem. Pracował jako wiceprezydent przez trzy kadencje prezydentury Marka Chrzanowskiego.

 

- Pan prezydent Matyśkiewicz z racji pełnionej funkcji przez wcześniejsze 11 lat, doskonale zdaje sobie sprawę z zakresu zdań, jakie na tym stanowisku obowiązują - mówi Mariola Czechowska, podkreślając także, że przez ostatnie cztery lata Dariusz Matyśkiewicz był radnym miejskim. – Pan prezydent wchodzi z pełną wiedzą o tym, jakie inwestycje są realizowane i będziemy mogli od poniedziałku, oprócz przygotowania planów na kolejne pięć lat, realizować bieżące zadania.

 

Prezydent Mariola Czechowska nazwisko nowego wiceprezydenta ds. inwestycji oficjalnie ogłosiła 29 stycznia. Startujący z list Stowarzyszenia PLUS Dariusz Matyśkiewicz był jej kontrkandydatem w drugiej turze wyborów samorządowych. Na stanowisku wiceprezydenta ds. inwestycji zastąpił Ireneusza Owczarka, który od 1 lutego jest prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacji. Renata Rutkowska, dotychczasowa prezes spółki, nadal w niej pracuje na kierowniczym stanowisku. Prezydent Czechowska zapowiedziała, że to nie koniec zmian w miejskich spółkach. Kolejnych spodziewać się można na początku przyszłego tygodnia.

 

 

czechowska matyskiewicz 4208

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl