Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Budowa węzła przesiadkowego powinna zakończyć się w grudniu 2019 roku

Jeszcze w tym roku będzie można korzystać z węzła przesiadkowego. Prace przy jednej z najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji idą bowiem pełną parą. Ściany budynku już stoją, zamontowano okna i drzwi. Budowa dworca, która zgodnie z umową powinna zakończyć się w drugiej połowie grudnia, ma kosztować ok. 6,5 mln złotych.

 

- To kolejna inwestycja, która ma poprawić komunikację na terenie miasta, ale przede wszystkim umożliwić naszym mieszkańcom na korzystanie z obsługi międzymiastowej. Z dworca będą mogły korzystać nie tylko osoby podróżujące autobusami międzymiastowymi, ale także pasażerowie komunikacji miejskiej – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


Po wykonaniu sieci kanalizacyjnej i deszczowej oraz uzbrojeniu płyty fundamentowej, wykonawca (bełchatowska firma Sanel) postawił ściany konstrukcyjne. Budynek w stanie surowym jest już w całości gotowy, zamontowano drzwi i okna. Budowlańcy weszli już także do środka budynku, gdzie wykonują prace elektryczne, hydrauliczne i stricte wykończeniowe, m.in. tynkowane są ściany. W trakcie są także prace związane z budową parkingów. Zgodnie z projektem przy węźle przesiadkowym powstaną 94 miejsca postojowe.


Zgodnie z projektem węzeł przesiadkowy będzie miał 357 mkw., w budynku znajdą się poczekalnia, kasa, toalety, pomieszczenia dla kierowców, gastronomia oraz punkt informacyjny. Co ważne, dworzec będzie w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że w związku z budową węzła przesiadkowego tymczasowo przeniesiona została wiata przystankowa MZK, wyłączony z ruchu został także fragment drogi przy istniejącym przystanku i pobliskim parkingu. Budowa węzła przesiadkowego, która zgodnie z umową powinna zakończyć się w drugiej połowie grudnia, ma kosztować ok. 6,5 mln złotych.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl