Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 W przyszłości ulicą Przemysłową dojedziemy bezpośrednio do obwodnicy wschodniejW Zarządzie Dróg Wojewódzkich trwają ostatnie uzgodnienia formalne związane z budową wschodniej obwodnicy. Miasto finalizuje kwestie gruntów i szykuje się do połączenia wybranych ulic z planowaną obwodnicą.

 

 
Przygotowania do budowy wschodniej obwodnicy miasta idą zgodnie z harmonogramem. Roboty powinny więc rozpocząć się w 2021 roku. Przypomnijmy, że za kwestie techniczne i projektowe odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nie oznacza to jednak, że miasto nie bierze w tym udziału.


– Współpraca miasta z ZDW polega przede wszystkim na tym, że regulujemy stany prawne gruntów, które znajdują się na terenie planowanej inwestycji. Naszą rolą jest prowadzenie negocjacji z właścicielami ziem celem wypłaty odszkodowań lub zamiany na inne grunty. Te kwestie są na ukończeniu – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.

 

To nie wszystko, co robi miasto w związku z nową inwestycją drogową. Zgodnie z ustaleniami z Zarządem Dróg Wojewódzkich magistrat przygotowuje się właśnie do rozbudowy ul. Przemysłowej, która ma bezpośrednio łączyć się z planowaną obwodnicą wschodnią. Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z odwodnieniem i oświetleniem łącznika ul. Przemysłowej już została podpisana. Termin przygotowania całego projektu mija w maju 2021 roku, a jego koszt to przeszło 236,6 tys. złotych. Z obwodnicą połączona zostanie też m.in. ul. Goetla. W ramach rozwiązań projektowych zadanie to przejął jednak od miasta Zarząd Dróg Wojewódzkich i to on będzie je w całości finansował.

 

Przygotowanie się do tak dużej inwestycji obejmuje również zabezpieczenie środowiska naturalnego. Co ważne, do magistratu wpłynęła już ostateczna decyzja środowiskowa Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie (GDOŚ). - Jest to bardzo ważny dokument, który daje zielone światło do dalszych działań. Pokazuje on przy tym, że dołożyliśmy wszelkich starań, by w jak największym stopniu ochronić przyrodę w tym rejonie – mówi
wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.

 

Budowa ponad 8-kilometrowej obwodnicy zakończyć się ma w 2023 roku. Dzięki tej inwestycji odciążone zostaną m.in. ulice Wojska Polskiego i Czapliniecka, którymi w dużej mierze odbywa się teraz ruch samochodowy z Łodzi w kierunku Kamieńska. Płynniej i spokojniej będzie się też jeździć między osiedlami Binków, Politanice, Olsztyńskie i Grocholice. Na koniec połączona ona zostanie z otwartą 2016 roku obwodnicą północną, co pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy poza miasto, a tym samym zdecydowanie poprawi sytuację na drogach w centrum miasta.

 

KZB

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl