Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

  Na ulicy Mielczarskiego będą głębsze miejsca parkingoweTrwa przebudowa zatoki parkingowej na ul. Mielczarskiego. Przy magistracie będzie wygodniej i bezpieczniej, z kolei po drugiej stronie ulicy powstaną nowe miejsca parkingowe. Wszystko powinno być gotowe już pod koniec października.

 

 

Przebudowa zatoki parkingowej sąsiadującej z urzędem miasta to tylko jeden z etapów zaplanowanych na październik prac na ul. Mielczarskiego. Wprawdzie liczba miejsc parkingowych nie zwiększy się tu, zdecydowanie jednak poprawi się jakoś parkowania oraz bezpieczeństwo kierujących i pieszych.

 

Pierwotnie kierowcy mogli zostawiać auta wzdłuż ulicy. Następnie zatokę przystosowano do parkowania skośnego, jednak i to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Podjęto więc decyzję o przebudowaniu zatoki. Prace właśnie trwają.

 

W pierwszej kolejności wyburzono ogrodzenie urzędu miasta, po to, by pozyskać więcej miejsca i na chodnik, i na miejsca parkingowe. – Docelowo chodnik przerobimy na ciąg pieszo-rowerowy tak, by stąd można było bezpośrednio dotrzeć do pl. Narutowicza. Dodatkowo pogłębiamy istniejącą zatokę, żeby mieszkańcy mogli komfortowo w tym miejscu zaparkować – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska bełchatowskiego magistratu.

 

Jak wiadomo, zapotrzebowanie na parkingi w mieście, także te w ścisłym centrum, jest duże. - Robimy wszystko, co się da, aby przy okazji remontów czy przebudowy liczbę miejsc parkingowych zwiększyć – dodaje Marcin Michalak.

 

Właśnie w ten sposób około 25 nowych miejsc powstanie w innej części ulicy Mielczarskiego, a dokładnie po jej południowej stronie. Ponieważ jezdnia jest tu dość szeroka, wzdłuż krawężnika można wyznaczyć dodatkowe miejsca. O możliwości parkowania informować będą zarówno oznakowanie pionowe, jak i poziome.

 

Wszystkie prace powinny zakończyć się do 25 października, a ich koszt zamknie się w kwocie 70 tys. złotych.


KZB

 

Przce przy parkingach na ul. Mielczarskiego powinny zakończyć się pod koniec październikaPrace przy parkingach na ul. Mielczarskiego powinny zakończyć się pod koniec października

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl