Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto wybuduje oświetlenie na Kraszewskiego i Chelmońskiego

W listopadzie ruszą prace przy budowie oświetlenia na ulicach Kraszewskiego i Chełmońskiego. Na kilkudziesięciu nowych słupach zamontowane zostaną nowoczesne lampy ledowe. Prace mają zakończyć się w połowie grudnia.

 

W Bełchatowie systematycznie budowane jest nowe i wymienianie stare oświetlenie uliczne. Pojawiają się nowe słupy a stare oprawy sodowe zastępują nowoczesne typu LED.  Obecnie prace związane z doświetlaniem prowadzone na dziewięciu ulicach:  Kasztanowej, Podleśnej, Grzybowej, Iglastej, Lazurowej, Przedwiośnie oraz dwóch uliczkach odchodzących od ul. Czyżewskiego i jednej od ul. Wspólnej. Jaśniej na osiedlu Politanice zrobi się w grudniu, koszt tej inwestycji to niewiele ponad 448 tys. złotych.


W połowie grudnia powinny zakończyć się także prace na ulicach Kraszewskiego i Chełmońskiego. W tym rejonie zamontowane zostaną trzydzieści trzy nowe słupy z oświetleniem ledowym. Prace, które będzie prowadzić bełchatowska spółka SANEL kosztować będą 280 tys. 440 złotych.


To nie koniec tegorocznych inwestycji związanych z miejskim oświetleniem. Jeszcze w tym roku gotowa ma być dokumentacja na doświetlenie sięgaczy, czyli tzw. ślepych ulic. Chodzi o wybudowanie oświetlenia w uliczkach odchodzących od ulic Dolnej i Nowej.

 

Budżet obywatelski: doświetlamy przejścia


Jaśniej w mieście zrobić się także dzięki jednemu ze zwycięskich projektów piątej edycji budżetu obywatelskiego, w ramach którego miasto doświetli kilkanaście przejść dla pieszych. Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa, w ramach którego inwestycja będzie realizowana, doświetlane będą przejścia znajdujące się w ciągu dróg, którymi zarządza miasto. Modernizacja przejść powinna zakończyć się w drugiej połowie października, prace będą kosztować ok. 150 tys. złotych.

 

Budżet obywatelski - ruszyło głosowanie


Warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2017 roku nowe oświetlenie zyskało kilkanaście bełchatowskich ulic, m.in. na Frączak, Nowej i Jasińskiego. Nowe lampy stanęły też ns o. Budowlanych, Dolnośląskim i wzdłuż łącznika między Jaworową i Dziką. Poza tym sześćdziesiąt trzy nowe słupy stanęły na Ludwikowie - na Wagnera, Gołasia i Liliowej, a także na odcinkach Deyny i Różanej. W sumie wszystkie prace związane z wymianą oświetlenia w 2017 roku kosztowały miasto blisko 600 tys. złotych.


Dzięki inwestycjom w unowocześnianie miejskiego oświetlenia (wymiany opraw sodowych na te typu LED) w ramach programu SOWA, zużycie prądu w Bełchatowie obniżono o blisko 70 procent, co przekłada się na oszczędności rzędu 200 tys. złotych. Dodatkowo za oświetlenie uliczne w 2018 roku miasto powinno zapłacić o 30 tys. złotych mniej niż w latach poprzednich, to efekt rozstrzygniętego w październiku ub.r. przetargu na zakup energii elektrycznej.

 

AP

 

Na Chełmońskiego i Kraszewskiego staną 33 nowe słupy oświetleniowe

 

Na Chełmońskiego i Kraszewskiego będzie nowe oświetlenie typu LED
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl