Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W okolicach bloku nr 133 na osiedlu Dolnośląskim mieszkańcy zyskają 10 miejsc oarkingowych

 Dobiegają końca prace przy bloku 133 na osiedlu Dolnośląskim. Na nowo zagospodarowanym terenie przybędzie miejsc parkingowych na 10 samochodów. Także mieszkańcy ulicy Jutrzenki zyskali 6 miejsc parkingowych. To nie jedyne prace, jakie miasto realizuje w ramach bieżącego utrzymania ulic i chodników. Na budowę nowych dróg i bieżące utrzymanie w 2019 roku przeznaczono 8 mln zł.


Kierowcy mieszkający na osiedlu Dolnośląskim zyskają kolejne miejsca do parkowania, a dokładnie sposób parkowania zostanie uporządkowany. W ramach prac związanych z zagospodarowaniem terenu przy pergoli śmietnikowej będzie mogło zaparkować dziesięć samochodów. Po zerwaniu nawierzchni okazało się, że konieczne było wykonanie w pierwszej kolejności niezbędnego odwodnienia. Po usunięcie starych płyt betonowych położona została kostka. Prace, które właśnie dobiegają końca, kosztowały 60 tys. zł.


Podczas spotkań z mieszkańcami pojawiały się także sygnały o brakujących miejscach parkingowych na ulicy Jutrzenki. Magistrat podjął więc decyzję o budowie w tym rejonie zatoki postojowej. Prace, które kosztowały ok. 25 tys. zł objęły uporządkowanie terenu, wyłożenie go kostką brukową i odpowiednie oznakowanie. W efekcie wyznaczono miejsca dla sześciu pojazdów, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla mieszkańców.


- Zdajemy sobie sprawę, że z roku na rok samochodów na naszych ulicach jest coraz więcej. Mimo, że co rusz budujemy kolejne zatoki, to zapotrzebowanie nie maleje. Dlatego też zawsze staramy się gdzie to tylko technicznie możliwe budować miejsca postojowe. W ramach inwestycji czy bieżącego utrzymania dróg nasi mieszkańcy każdego roku zyskują około setki takich miejsc – podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.


Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich czterech lat w Bełchatowie przybyło około 1000 nowych miejsc parkingowych, a tylko w 2019 roku na budowę nowych dróg i ich bieżące utrzymanie miasto przeznaczyło 8 mln złotych. Spora część nowo powstających stanowisk parkingowych budowanych jest właśnie w ramach bieżącego utrzymania, wówczas bowiem miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń. Są one realizowane na podstawie zgłoszeń, często we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Tak było m.in. z zatoką parkingową na 10 samochodów w okolicy bloków nr 214 i 215 na osiedlu Dolnośląskim. W ramach bieżącego utrzymania wyremontowano także istniejące nawierzchnie, m.in. wzdłuż bloków 315 oraz 219 – 221, natomiast w okolicach bloku nr 127 miasto przebudowało parking – mowa tu o 50 miejscach. Z kolei przy ulicy Turkusowej na Binkowie powstały dwie zatoki postojowe na 15 aut. Nowe parkingi to także inwestycje, jak np. ta przy blokach 213 i 214 na Dolnośląskim, gdzie mieszkańcy zyskali 32 miejsca (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych).

 

Uporządkowana została także należąca do miasta część parku Tysiąclecia. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Łódzkiej Gminie Żydowskiej przekazany został 1 ha działki znajdującej się w parku przy ulicy Lipowej. Na części, która pozostaje własnością magistratu, stała stara, zniszczona altana. Teraz na wniosek mieszkańców została wyburzona. Koszt tej operacji to ok. 6 tys. zł.

 

AP

 

W ramach prac w przy bloku nr 133 na os. Dolnośląskim nowy wygląd zyska także dojście do pergoli śmietnikowejW ramach prac w przy bloku nr 133 na os. Dolnośląskim nowy wygląd zyska także dojście do pergoli śmietnikowej

 

Na ulicy Jutrzenki miasto wybudowało zatokę postojową, na której będzie mogło zaparkować 6 samochodówNa ulicy Jutrzenki miasto wybudowało zatokę postojową, na której będzie mogło zaparkować 6 samochodów

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl