Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Duży parking i mniejsza zatoka na Dolnośląskim poprawią komfort parkujących

Kierowcy mieszkający na os. Dolnośląskim zyskali kilkadziesiąt kolejnych miejsc do parkowania. Z jednej strony parking, z drugiej zatoka, a wszystko to w rejonach bloków nr. 213, 214 i 215. W okolicy powstał też nowy chodnik i droga dojazdowa do bloków.

 

 

W Bełchatowie sukcesywnie przybywa miejsc parkingowych. Mając na uwadze, że zapotrzebowanie na nie cały czas jest duże, miasto wciąż podejmuje konkretne działania w tym zakresie.

 

Właśnie do użytku oddany został kolejny duży parking na osiedlu Dolnośląskim. W okolicy bloków 213 i 214 przybyło trzydzieści dwa miejsca parkingowe, z czego dwa przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych.

 

Prace trwały kilka miesięcy, dokładnie od marca, a zakończyły się w sierpniu, zdecydowanie wcześniej niż to zakładano. Ponieważ parking zbudowano w miejscu dawnego zieleńca, zakres robót był spory, a obejmował m.in. adaptację i odwodnienie terenu, ułożenie krawężników, położenie betonowej kostki, a także budowę drogi dojazdowej do bloków 213 i 214. To duża inwestycja, a jej koszt to blisko 350 tys. złotych.

 

Nowe miejsca parkingowe w mieście budowane są także w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników. Na os. Dolnośląskim, tym razem w okolicy bloków nr 214 i 215, powstała zatoka parkingowa z dziesięcioma miejscami. Teren ten został odpowiednio zaadaptowany, zamontowano krawężniki, nawierzchnię wyłożono kostką betonową, zamontowano także oznakowanie. Z kolei piesi zyskali nowy chodnik, który ciągnie się od pawilonu handlowego do parkingu strzeżonego przy stacji benzynowej. Całość kosztowała magistrat prawie 70 tys. złotych.


A to jeszcze nie wszystko, co miasto realizuje w ramach bieżącego utrzymania ulic i chodników. Trwają między innymi prace przy bloku nr 127 na os. Dolnośląskim, gdzie przebudowywany jest parking z 50 miejscami, z kolei za blokiem nr 221 planowany jest remont nawierzchni parkingowej z około 30 miejscami.


W ostatnim czasie sfinalizowano m.in. inwestycję przy ulicy Turkusowej - w okolicy bloków nr 5 i 7 do użytku oddano 2 zatoki parkingowe, co przełożyło się na 15 nowych miejsc dla kierowców.

 

- Staramy się, by tam, gdzie jest to możliwe, przybywało miejsc parkingowych. Jeśli teren, na którym mógłby powstać nowy parking należy do wspólnoty mieszkaniowej, proponujemy współpracę. Zwykle w takich sytuacjach jako miasto dajemy część materiałów, a wspólnoty na terenach , z których korzystają wszyscy mieszkańcy, budują parking – tłumaczy wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.

 

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich czterech lat w Bełchatowie przybyło około 1000 nowych miejsc, a tylko w tegorocznym budżecie miasta na budowę nowych dróg i ich bieżące utrzymanie przeznaczono 8 mln złotych.

KZB

 

W zatoce przy bl. 214 i 215 zaparkuje dziesięć aut W zatoce przy bl. 214 i 215 na os. Dolnośląskim miejsca starczy dla dziesięciu aut

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl