Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W mieście cały czas powstają duże parkingi i mniejsze zatoki, jak te przy ulicy Turkusowej

 Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych mieszkańców ulicy Turkusowej. W okolicach bloków nr 5 i 7 przybyło bowiem dodatkowych 15 miejsc parkingowych na dwóch nowych zatokach. To nie jedyne prace, jakie miasto realizuje w ramach bieżącego utrzymania ulic i chodników. Przypomnijmy, że na budowę nowych dróg i bieżące utrzymanie w tegorocznym budżecie Bełchatowa zapisano 8 mln zł.


W Bełchatowie, jak w każdym innym mieście, przybywa aut. W każdej rodzinie często są dwa, a zdarza się, że i trzy samochody. Dlatego też zapotrzebowanie na miejsca parkingowe jest coraz większe. W ciągu ostatnich czterech lat w mieście powstało 1000 nowych miejsc i wciąż budowane są nowe.


- To inwestycje niezbędne dla bełchatowian, poprawiają bowiem znacząco ich komfort życia. Od początku swojej pracy jako prezydent Bełchatowa podkreślam, że najważniejsze to inwestować w miejscy, gdzie mieszkają bełchatowianie, czyli na osiedlach. Dlatego każdego roku w naszym mieście powstają kolejne parkingi – mówi prezydent Mariola Czechowska.


Duże parkingi, jak np. budowany właśnie w okolicach bloków nr 213 i 214 na osiedlu Dolnośląskim, powstają w ramach inwestycji. W ramach bieżącego utrzymania cały czas powstają także zatoki postojowe i małe parkingi, na budowę których miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń. Są one realizowane na podstawie zgłoszeń, często we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi.


- Robimy wszystko, by tam, gdzie jest to możliwe, powstawały nowe miejsca parkingowe. Pamiętajmy jednak o tym, na terenach osiedli jest wiele terenów, których właścicielami są wspólnoty mieszkaniowe. Najczęściej w takich przypadkach jako miasto dajemy część materiałów, a wspólnoty na terenach ogólnodostępnych, czyli takich z których mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, budują parking – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


W ramach bieżącego utrzymania przy ulicy Turkusowej na Binkowie powstały właśnie dwie zatoki postojowe. W okolicach bloków nr 5 i 7 wcześniej stały dwie pergole śmietnikowe. Teraz miasto zaadaptowało ten teren. Położone zostały krawężniki i nawierzchnia z kostki betonowej, postawione zostało także oznakowanie parkingowe. Całość kosztowała nieco ponad 50 tys. zł.


Ulica Turkusowa to nie jedyne miejsce, gdzie powstają nowe miejsca parkingowe. W ramach bieżącego utrzymania przebudowywany jest parking w okolicach bloku nr 127 na os. Dolnośląskim – mowa tu o 50 miejscach. W planach jest także remont nawierzchni na ok. 30 miejsc parkingowych za blokiem nr 221.

 

AP

 

Przy ulicy Turkusowej na Binkowie powstało 15 nowych miejsc parkingowychPrzy ulicy Turkusowej na Binkowie powstało 15 nowych miejsc parkingowych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl