Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Na inwestycje drogowe w budżecie miasta zapisano 4,3 mln złotychBlisko 8 mln złotych miasto zabezpieczyło na budowę nowych dróg oraz prace związane z bieżącym utrzymaniem ulic i chodników. W ramach tych pieniędzy powstanie m.in. sześć nowych dróg na Binkowie, wyremontowanych zostanie także kilka ciągów pieszych na Dolnośląskim.


Topazowa, Krzemowa, Perłowa, Granitowa, Agatowa i Solna – tych sześć ulic zyska w tym roku nową nawierzchnię. Prace na Binkowie rozpoczęły się w 2018 roku od budowy oświetlenia. Wówczas na ulicach postawione zostały nowe słup, na których zamontowane zostały nowoczesne oprawy typu LED. Teraz prowadzone są prace stricte drogowe. Gotowe są już odejścia kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Wykonawca, bełchatowska firma LEAR, zakończył także montaż wpustów ulicznych. Teraz trwają prace związane z układaniem nawierzchni. Obejmują one wykonanie podsypki z piasku oraz wylanie cementowej warstwy stabilizującej grunt. W następnej kolejności drogowcy wykonają podbudowę z tłucznia i zamontują betonowe krawężniki. Jednocześnie na ulicy Solnej trwają prace związane z budową odejść kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz montażem wpustów ulicznych. Cała inwestycja, która kosztować będzie 3 mln 743 tys. zł, powinna zakończyć się w grudniu.


Na tym nie koniec drogowych wydatków inwestycyjnych. Trwają bowiem prace przy budowie przy budowie parkingu w rejonie bloków 213 i 214 na osiedlu Dolnośląskim. Do użytku mieszkańców oddane zostaną 32 stanowiska, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Będą kompleksowo oznakowane, a na parkingu pojawi się oświetlenie. Z nowych miejsc parkingowych mieszkańcy będą mogli korzystać od listopada. Budowa parkingu włącznie z remontem nawierzchni jezdni prowadzących do bloków 213 i 214 kosztować będzie blisko 350 tys. zł.


W ramach bieżącego utrzymania przewidziano także remonty już istniejących nawierzchni, m.in. wzdłuż bloków 315 oraz 219-221 na osiedlu Dolnośląskim. Nowy wygląd i większą funkcjonalność zyskają również chodniki w naszym mieście, m. in. przy ul. św. Barbary, Antracytowej i Kalinowej oraz w sąsiedztwie bloku 127 na Dolnośląskim. Drogowcy zakończyli już prace na ulicy Edwardów. Płyty chodnikowe wymieniono na odcinku od alei Wyszyńskiego do ulicy Męczenników Katyńskich oraz w rejonie przychodni, gdzie przy udziale lecznicy wyremontowano także miejsca parkingowe. Zwężono również okoliczne przejście w kierunku bloków oraz postawiono barierki uniemożliwiające kierowcom przejazd po chodniku.


AP

 



 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl