Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Prace drogowe przy butikach powinny zakończyć się w październikuMiasto podpisało umowę na budowę dróg publicznych przy budynkach handlowych znajdujących się przy ulicy Lipowej. Prace, które ruszą w wakacje, powinny zakończyć się w połowie października. To nie jedyne inwestycje drogowe. W ramach zabezpieczonych w budżecie 8 mln zł powstanie ponadto m.in. sześć nowych dróg na Binkowie, wyremontowanych zostanie także kilka ciągów pieszych na osiedlu Dolnośląskim.


Właściciele budynków handlowych znajdujących się przy ulicy Lipowej 4a-4d zyskają dostęp do drogi publicznej, a tym samym pełną obsługę komunikacyjną. Miasto podpisało właśnie umowę na budowę dróg w tym rejonie. Prace, które rozpoczną się jeszcze w wakacje, obejmą odwodnienie terenu, wycinkę drzew kolidujących z robotami drogowymi oraz remont istniejących utwardzeń. Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki betonowej. W ramach inwestycji rozbudowane będzie oświetlenie uliczne – na dwóch nowych słupach zamontowane zostaną 3 oprawy. Roboty prowadzić będzie szczercowska firma Grabiszewska Elżbieta „ROL-BUD”. Budowa, która zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się w połowie października, kosztować będzie 319 tys. 431 zł.


To nie jedyne inwestycje drogowe prowadzone w mieście. Na budowę nowych dróg oraz prace związane z bieżącym utrzymaniem ulic i chodników w budżecie zabezpieczono niemal 8 mln zł. Sześć ulic na Binkowie - Topazowa, Krzemowa, Perłowa, Granitowa, Agatowa i Solna zyska w tym roku nową nawierzchnię. Jednocześnie trwają prace przy budowie parkingu w rejonie bloków 213 i 214 na osiedlu Dolnośląskim. W ramach bieżącego utrzymania przewidziano także remonty już istniejących nawierzchni, m.in. wzdłuż bloków 315 oraz 219-221 na osiedlu Dolnośląskim. Nowy wygląd i większą funkcjonalność zyskają również chodniki w naszym mieście, m. in. przy ul. św. Barbary, Antracytowej i Kalinowej oraz w sąsiedztwie bloku 127 na Dolnośląskim.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl