Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na Budryka powstała zatoczka na 10 autNa Binkowie powstała zatoka postojowa. Zatrzymać się w niej będzie mogło dziesięć samochodów. To nie jedyna zatoczka, która w ostatnim czasie pojawiła się w Bełchatowie. Z dwóch typu „Pocałuj i jedź” korzystają już rodzice uczniów ze szkół podstawowych nr 4 i 13 (ta ostatnia to jeden ze zwycięskich projektów ostatniej edycji budżetu obywatelskiego). Miasto planuje także szereg innych remontów w różnych częściach Bełchatowa, chodzi tu w szczególności o chodniki.

 

Z powodu braku parkingu w okolicach bloku nr 5 przy ul. Budryka, jego mieszkańcy zmuszeni byli pozostawiać swoje auta na placu przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 12. Teraz ten problem został rozwiązany. Blisko siedziby Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w ramach bieżącego utrzymania dróg, za niespełna 26 tys. złotych powstała zatoka postojowa. Teraz zaparkować może w niej jednocześnie 10 samochodów.


Przy SP 4 powstała zatoczka psotojowa typu K+RTo tylko jedna z zatok postojowych, jakie w tym roku powstały w Bełchatowie. Rodzice uczniów z SP 13 od kwietnia korzystają z w pełni oznakowanej zatoczki typu „Pocałuj i jedź”. Aby mogły zatrzymać się w niej cztery auta, chodnik został nieco zwężony. W pobliżu strefy znajdą się dwa progi zwalniające, zamontowane zostaną także bariery łańcuchowe. W ramach projektu szkolny monitoring wzbogacił się o dwie dodatkowe kamery. To jeden ze zwycięskich projektów ostatniej, piątej edycji budżetu obywatelskiego. Nan jej budowę w miejskim budżecie zabezpieczonych zostało 100 tys. złotych, ostatecznie koszt budowy wyniósł niecałe 85 tys. zł. Drugą z przyszkolnych zatoczek jest ta przy ul. Lipowej (SP 4).

Dobiega końca remont chodników w ulicy Zielonej, a w najbliższym czasie podobne prace ruszą na os. Budowlanych (okolice bl. nr 2) i os. Czaplinieckim (przy bl. nr 4 – za przychodnią MegaMed). Ponadto zakończona ma zostać modernizacja ul. Bocznej. Miasto ma także dobre informacje dla rowerzystów. W pobliżu bl. nr 100 przy ul. Czaplinieckiej powstanie bowiem parking rowerowy. Na utwardzonym kostką brukową terenie staną stojaki na ok. 30 rowerów.

 

AP 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl