Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ruszyły prace przy budowie ul. KopeckiegoRuszyły prace przy budowie ul. Kopeckiego. Dzięki nowej drodze, umożliwiającej dojazd do targowiska miejskiego, ruch na ul. Wojska Polskiego ma być usprawniony. Zgodnie z harmonogramem budowa powinna zakończyć się we wrześniu, wykonawca zapewnia jednak, że jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, ulica będzie oddana do użytku wcześniej.

 

Prace na ul. Kopeckiego będą obejmowały budowę drogi (nawierzchnia) wraz z całą infrastrukturą techniczną, czyli budową: wodociągów i kanalizacji, linii energetycznych oraz rurociągów odprowadzających wodę burzową i oświetlenie. Długość przebudowanego odcinka wynosić będzie 740 metrów, wszystko ma kosztować 2 mln 441 tys. złotych.


Budowa ulicy Kopeckiego, to ważna z punktu widzenia mieszkańców inwestycja. Ma ona być łącznikiem targowiska miejskiego z ul. Armii Krajowej, co według Marioli Czechowskiej, prezydent Bełchatowa, poprawi komunikację w mieście. -  Największym problemem w komunikacji miejskiej są ulice Czapliniecka i Wojska Polskiego. Nowa ulica zdecydowanie poprawi sytuację w okolicach targowiska - dodaje prezydent Czechowska.

 

Kopeckiego będzie łącznikiem z targowiskiem miejskimKierowcy jadący od Armii Krajowej, będą mogli przejechać ulicami Kolejową i Kopeckiego, by wyjechać na Wojska Polskiego – wyjazd pozostanie bez zmian na zasadzie prawoskrętu. W trakcie opracowania jest dokumentacja łącząca ulicę Kopeckiego z ulicą Okrzei. Miasto planuje, aby w 2019 roku wybudowany został obieg mostowy, dzięki czemu jeszcze bardziej odciążona zostaną ulice Armii Krajowej i Wojska Polskiego.


Prace ściśle wiążą się z kolejną dużą inwestycją, którą magistrat chce zrealizować w tym roku. Mowa o budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al.  Wyszyńskiego. Jeszcze w marcu zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe. Przebudowa skrzyżowania będzie kosztować około 5 mln zł. Podobnie, jak w przypadku Staszica, miasto dogadało się ze starostwem, które do inwestycji dołoży 1,5 miliona. Zgodnie z projektem, rondo będzie miało zwykłą geometrię, jedynie od strony ulicy Armii Krajowej w Wojska Polskiego zjeżdżać się będzie oddzielonym od ronda wysepką prawoskrętem. Na czas prac związanych z budową, mieszkańcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu.


- Będziemy chcieli wprowadzić taką organizację ruchu, by było jak najmniej utrudnień dla mieszkańców. Dzięki dopuszczeniu Kopeckiego do ruchu, będzie możliwość dojechania do Wojska Polskiego od Binkowa dwiema ulicami: albo Kolejową albo właśnie Kopeckiego– wyjaśnia Ilona Ostrowska, dyrektor Wydziału Inwestycji UM w Bełchatowie.


Budowa ronda rozpocznie się, jak tylko zakończy się budowa ul. Kopeckiego. Miasto planuje oddać je do użytku jeszcze w tym roku.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl