Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Nowy parking na Dolnośląskim gotowy będzie na koniec październikaKierowcy na osiedlu Dolnośląskim zyskają kolejne miejsca parkingowe. W okolicach bloków 213 i 214 miasto wybuduje parking na 32 samochody. Prace, które prowadzić będzie piotrkowska spółka „STRADA” powinny zakończyć się do 30 października.W Bełchatowie, jak w każdym mieście, zapotrzebowanie na parkingi jest duże. Aut przybywa, w każdej rodzinie często są dwa, a nierzadko nawet trzy. Miejsca parkingowe to zatem ważny dla mieszkańców temat. W ciągu ostatnich czterech lat w mieście przybyło 1000 dodatkowych miejsc postojowych i wciąż powstają nowe. Niebawem ruszą prace na największym z bełchatowskich osiedli.


Prace w okolicach bloków 213 i 214 na os. Dolnośląskim rozpoczną się od odwodnienia terenu. Ponieważ teren, na którym powstanie parking, to obecnie zieleniec i w pasie robót znajdują się drzewa, wykonawca przeprowadzi także ich wycinkę. Po zamontowaniu krawężników na budowanym parkingu ułożona zostanie kostka. Dzięki temu mieszkańcy zyskają 32 nowe miejsca do parkowania, w tym 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.


Miejsc parkingowych nigdy za wiele, zależy nam więc by systematycznie powstawały nowe. Nie tylko duże, ale także te mniejsze i zatoki postojowe, na które nie potrzeba pozwolenia na budowę. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wspólnotami mieszkaniowymi, bo to mieszkańcy wiedzą najlepiej, gdzie najbardziej brakuje miejsc postojowych – podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.


Z nowego parkingu mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego będą mogli korzystać w listopadzie. Jego budowa, włącznie z remontem nawierzchni jezdni prowadzących do bloków 213 i 214 kosztować będzie blisko 350 tys. zł.

AP

 

Mieszkańcy bloków 213 i 214 zyskają ponad 30 nowych miejsc parkingowychMieszkańcy bloków 213 i 214 zyskają ponad 30 nowych miejsc parkingowych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl