Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przebudowa ulicy Zamoście to jedna z dwóch ionwestycji, na które miasto pozyskało dofinansowanie

Blisko 2,3 mln zł dofinansowania otrzyma Bełchatów w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcie przeznaczone zostanie na realizację dwóch inwestycji – rozbudowę ulicy Zamoście oraz ulicy Dalekiej. Magistrat rozpoczyna już przygotowania do ogłoszenia przetargów na ich realizację.

 

 

Fundusz Dróg Samorządowych to kompleksowe i konkretne wsparcie inwestycji drogowych realizowanych przez samorządy lokalne. Wśród ponad 2 tys. zatwierdzonych na 2020 rok zadań znalazły się także dwa z Bełchatowa - rozbudowa ulic Zamoście oraz Dalekiej. Wysokość dofinansowania, jakie pozyskało miasto, to 50 proc. wartości kosztorysowej planowanych inwestycji – w sumie 2 mln 270 tys. zł.

 

- Każde pozyskane środki zewnętrzne to dla nas duże wsparcie. Dzięki temu możemy zrobić więcej i szybciej dla naszych mieszkańców. Nowe inwestycje umożliwią zachowanie sieci drogowej we właściwym stanie i zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z niej mieszkańcom – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

W ramach pierwszego zadania przebudowany zostanie fragment ulicy Zamoście. Na odcinku długości ponad 600 m - od ulicy Jana Pawła II do torów kolejowych - rozbudowany zostanie pas drogowy, w planach jest także budowa zjazdów do leżących przy ulicy posesji. Inwestycja obejmie ponadto budowę chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. W projekcie zawarto również przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę oświetlenia. Wartość kosztorysowa inwestycji, która zgodnie z harmonogramem powinna zakończyć się w styczniu 2023 roku, to 3 mln 322 tys. zł. Wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych stanowić będzie połowę, czyli 1 mln 661 tys. zł.

 

Miasto uzyskało także wsparcie na budowę ulicy Dalekiej - na odcinku od ul. Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej. Według kosztorysu budowa ponad 1,2 km drogi wraz z odwodnieniem i nowym oświetleniem kosztować powinna 1 mln 220 tys. zł. Podobnie, jak w przypadku ulicy Zamoście, dofinansowanie na tę inwestycje wynosić będzie także połowę tej wartości – czyli nieco ponad 609 tys. zł.

 

Obecnie miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargów na obie inwestycje. Jaki ostatecznie będzie ich koszt, okaże się po zakończeniu postępowań.

 

>>>>> Miasto podpisało umowę na dofinansowanie

 

Przypomnijmy, że to nie jedyne inwestycje drogowe, na jakie miasto pozyskało wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. We wrześniu 2019 roku prezydent Mariola Czechowska podpisała umowę na dofinansowanie pierwszego etapu budowy drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2.

 

AP

 

Przebudowa ulicy Dalekiej powinna zakończyć się jeszcze w tym rokuPrzebudowa ulicy Dalekiej powinna zakończyć się jeszcze w tym roku

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl